Karge talvehommik ja kelgukoerte jalgsimatk külalistega Inglismaalt

Miinuskraadide saabumisega muutusid meie kelgukoerad eriti ootusärevaks ja aktiivseks. Ehkki kelgutamiseks lund veel napib, saab meil sellegipoolest koertega aktiivselt aega veeta. Kelgukoerte jalgsimatk on selleks ideaalne viis!

Reedel käis Huskypargis külas seltskond Inglismaalt – ühel noormehel oli sünnipäev ning ta otsustas seda pidada oma sõpradega justnimelt Eestis! Ei saa mainimata jätta, et ilm oli selleks puhuks nagu tellitud!

Nagu ikka alustasime külastusringi hobuste, kelgukoerte, kelkude ja kutsikate tutvustamisega. Peale seda suundusime kelgukoertega jalgsimatkale, soojendasime end püstkojas lõkkepaistel, einestasime ja vaatasime kelgukoerte teemalisi videosid küdeva kaminaga tarekeses. Inglased, nagu ikka, on rõõmsad ja avatud. Neile meeldib, meile meeldib!

Tundub, et uus nädal toob lõpuks kauaoodatud lumelisa. Hoiame pöidlaid ja käppi, et meie kelgukoerad saaksid lõpuks ometi teha seda, mida nad ülekõige armastavad. Ei, selleks pole kuudikatusel kondi närimine (kuigi ka see meeldib neile väga). Kelgukoerad armastavad ülekõige joosta lumistel radadel, so as we do.

Seniks aga pildiseeria Huskypargi kelgukoerte jalgsimatkast 12.jaanuaril:

Hellerkantri Huskypark kelgukoerte jalgsimatk Raplamaal

Hellerkantri Huskypark kelgukoerte jalgsimatk Raplamaal

Hellerkantri Huskypark kelgukoerte jalgsimatk Raplamaal

Hellerkantri Huskypark kelgukoerte jalgsimatk Raplamaal

Hellerkantri Huskypark kelgukoerte jalgsimatk Raplamaal

Hellerkantri Huskypark kelgukoerte jalgsimatk Raplamaal
Jänku külalisega miilustamas. Või siis ikka vastupidi!? :))

Hellerkantri Huskypark kelgukoerte jalgsimatk Raplamaal

Vaata videos ka väikest üllatust, mille tegime tarekeses sünnipäevalapsele: Happy birthday

Kui Sul nädalavahetuse plaanid tegemata, oled oodatud meile külla! Kui lund napib, lähme matkama, kui lund rohkelt, lähme kelgutama! Broneeri külastuspakett Keiju või Zuuzy kirjutades meile: info@kelgukoerad.ee

 


 

Huskypargis saab kelgukoertega matkata

Paraku pole ilmataat lumega sel hooajal kuigi helde olnud, mistõttu korraldame Huskypargi külastajatele kelgusõitude asemel koertega jalgsimatku koduümbruses või rabaradadel.

Kelgukoerte jalgismatk Huskypargis
Huskyd arvavad muidugi, et nende järel peaks ikkagi jooksma mitte kõndima :)) 

Matkatiimi oleme valinud meie eakamad kelgukoerad, kes on vanusega muutunud “veidi” rahulikumaks, ning kes ei osale enam nii palju käru – või kelguveotreeningutel. Seega meie põhilistemateks matkasellideks on siberi huskyd Keiju (12a), Zalla, Zissy, Zuuzy (9a), Tom ja Nilsson (7a) ning alaska malamuudid Star ja Novesta (11a).

Kelgukoerte jalgismatk Huskypargis
Külastajatele meeldivad koerad ja meie koertele meeldivad külastajad – seda näitab hästi Tomi avatud ja rõõmus kehakeel :)

Meil on hea meel, et tänu üsna tihedale matkagraafikule saavad kenneli pensionärid rohkem külastajate poolset tähelepanu.

Kelgukoerte jalgismatk Huskypargis
Zissy, Keiju, Zalla ja Tom külalistega

Huskypargi kõige populaarsem lumeta aja külastuspakett kannab meie armsa ja kalli valge siberi husky Keiju nime. Lühidalt sisalab Keiju pakett Huskypargi tutvustusringi, jalgsimatka, lõket püstkojas ning teed & kooki kelgukoerateemalises tarekeses.

Kelgukoerte jalgismatk Huskypargis
Keijule meeldib juttu puhuda ning Keiju on loomu poolest väga kuulekas. Keiju on eriline ning meile väga armas koerake. Samuti on ta meie üks esimestest huskydest :) 

Aasta viimasel päeval paistis Huskypargis päike, õhus oli tunda talve kargust ning veidi kulunud lumevaip kattis kahvatuna näivat maapinda. 31.detsember oli ideaalne, et saata ära punase tulekuke aasta ning astuda reipal sammul kelgukoertega kollase maakoera aastasse!

Kelgukoerte jalgismatk HuskypargisTubli kelgukoerana on Zalla oma töösse väga pühendunud

Kelgukoerte jalgismatk HuskypargisKas saaks veel pai?! :)

Lisainformatsiooni Huskypargi külastuspakettide kohta leiad Tule meile külla! lehel.

 


 

Huskypargis on kelguhooaeg ametlikult avatud!

Täna, 17.detsembril algas Huskypargis talvine kelguhooaeg! Päeval pidasime ühe ettevõtte talvepäeva ning õhtuhämaruses said kelgusõitu nautida neli külalist Inglismaalt kümnese siberi husky rakendiga.

Kelgukoertega sõit Raplamaal HuskypargisMeie kõige tublimad juhtkoerad Hellerkantri Pipi Pikksukk & Hellerkantri Zipo

Huskypark dog sledding in EstoniaHuskyparki saab külla tulla ka õhtul / Visitors from England in our night tour

 


 

Mudilasi ootab Huskypargi jõulumaal kelgukoerad ja traktorisafari

Tänasel päikselisel ning veidi kargel talvehommikul sõitis Huskypargi ette hall minibuss, mille uksest hakkas riburada väljuma väikseid rõõmsaid kollaseid tegelasi. Ei, ei… tegu ei olnud meile teada-tuntud Minionidega vaid hoopis kollastes helkurvestides rõõmsate Eesti mudilastega Assaku lasteaiast! :)

Lisaks päkapikk Hellele ja huskytüdruk Mariinile tervitasid väravas noori särasilmi meie alaska malamuudid Star ja Novesta, kes said lastelt kordamööda paitusi. Kui paid said peaaegu, et otsa tõttasime teretama meie talu hobuseid! Lapsed said anda Halloole, Melonile ja Nukukesele nende kõige lemmikumat maiustust maamunal, milleks on otseloomulikult krõmpsuv must leib!

Kui leibadest jäi järele vaid puru siis oligi aeg hakata tutvuma Huskypargi kelgukoertega, kellele võis peopealt pakkuda krõbuskeid.

Kui ka krõbuskikott oli tühjaks maiustatud ja talule tiir peale tehtud, ootas ees midagi uut ja põnevat, mis pani laste silmad särama! Kuna lund napib siis tegemist ei olnud kelgurakendi sõidu vaid hoopistükis traktorisafariga!

Lasteaed Huskypargis

Peremees Jaanus tõstis mudilased ükshaaval järelkärule ning kui kohad sisse said võetud algas sõit metsa poole, et viia loomadele jõuluks talvemaiustusi.

Huskypargi päkapikk MihkelHuskypargi päkapikk Mihkel helistas lastele safari sõidul kellukest :) 

Kõik lapsed said oma äranägemise järgi katta metsas loomade jõululaua. Mõni laps torkas leivaviilud puuoksa külge, teine aga pani kännule õunu ja porgandeid ning kolmas puistas kuuse alla teravilja.

metsloomade toidulaud

Kui jäneste, metskitsede ja linnukeste jõululaud sai kaetud, jätkus safarisõit püstkoja poole, kus oli aeg ka endale midagi maitsvat hamba alla pista!

Kuna Eestlane on ikka laulurahvas siis teel püstkotta hakkasid lapsed hoogsalt esitama lasteaias õpitud jõululaule ning nii see safari meil “rulli-rulli-rulli…sa tainast rulli ja välja lõika piparkoogi südaaa-me-keeee ” laulu saatel püstkoja juures lõpule veeres.

Lasteaed Huskypargis

Indiaani tipiis said lapsed grillida lõkkel vorstikesi ning nosida ahjusoojasid pirukaid. Päkapikk Helle jutustas paar huvitavat lugu ning mõne hetke pärast kuulasime meie kelgukoerte ühendkoori esituses lugu “Hundiulg”.

Kui esimene nälg kustutatud jalutasime tagasi koerte juurde ning astusime sisse küdeva kaminaga tarekesse, kus ootas meie pisikesi külalisi kodune küpsisetort, marjatee, piparkoogid ja magusad mandariinid.

Lasteaed Huskypargi kelgukoerte talus Raplamaal

Nii meie kui laste päev oli täis rõõmu, päikest, punetavaid põski ja säravaid silmi. Saime lapsi rõõmustades ka ise väga positiivse emotsiooni ning ootame suurima rõõmuga külla uut lasteaia – või koolirühma!

Kelgukoerte jalgismatk Huskypargis Raplamaal

Külastuse hind lasteaia või algkoolilaste grupile (al. 15 inimest) on 15€ osaleja kohta. Külastusi saame pakkuda aastaringselt! Kui oled huvitatud tulema Huskyparki külla siis saada meile kiri info@kelgukoerad.ee või helista Hellele tel. 5569 2272

Rõõmsate (taas) kohtumisteni!

Huskypargi pererahvas,
Helle, Mariin, Jaanus


 

Kingi targalt, kingi elamusi – saadaval on Huskypargi kelgukoerte talu kinkekaardid

Kui Sa ei tea mida kinkida sõbrale, kel on justkui kõik olemas siis meil on selleks lahendus :)  Kingi talle elamusi! Ka sel aastal on võimalik soetada kelgukoerte talu kinkekaarte. Valikus on neli vahvat ja elamusrikast kinkekaardi paketti:

Kinkekaart Zuuzy – Huskypargi külastus ja kelgusõit siberi huskydega

Huskypargi külastuse käigus tutvustame teile meie pere hobuseid ja kelgukoeri – alaska malamuute ning siberi huskysid. Peale ringkäiku rakendame koerad kelgu ette ja alustame kelgusõitudega. Külalised saavad võtta istet kelkudel, mida veavad 8-12 siberi husky tõugu kelgukoera. Sõit kulgeb maastikul tehes 1km pikkuse ringi ümber metsatuka. Pärast kelgusõitu suundume hubasesse küdeva kaminaga tarekesse, kus pakume teile kuuma teed, maitsvat pirukat ja torti.Lumisel ajal oled oodatud külla ka tööpäeva õhtul! Huskypark muutub müstiliseks talvemaaks hämaruses kui süütame jõulutulekesed, küünlad ning teeme kelgusõitu pealambi valgusvihus. Teadagi on tõsiasi, et öös on asju… Paketi kestvus on orineteeruvalt 2-3 tundi. Kinkekaardi kehtivusaeg on talvehooaeg 2017/2018.

Kinkekaardi maksumus ühele 50€, kahele 100€
Iga lisanduv täiskasvanu 50€. Lapsed alla 1.5m 25€, 1-3a. 15€

Kinekaardi saadame Sulle failina. Kui soovid saada kinkekaarti trükituna lähimasse pakiautomaati, lisandub hinnale 7€

Telli kinkekaart Zuuzy

Kingi targalt kelgukoerte turismitalu Huskypark kinkekaart

 

Kinkekaart Iko – Huskypargi külastus ja kerge eine tarekeses

Huskypargi külastuse käigus tutvustame teile meie pere hobuseid ja kelgukoeri – alaska malamuute ning siberi huskysid. Peale ringkäiku suundume hubasesse kelgukoerte teemalisse tarekesse, kus pakume kamina tule paistel kuuma teed ja maitsvaid pirukaid. Paketi kestvus on orineteeruvalt 1 tund. Kinkekaardi kehtivusaeg on talvehooaeg 2017/2018.

Kinkekaardi maksumus ühele 20€, kahele 40€
Iga lisanduv täiskasvanu 20€. Lapsed alla 1.5m 10€

Kinekaardi saadame Sulle failina. Kui soovid saada kinkekaarti trükituna lähimasse pakiautomaati, lisandub hinnale 7€

Telli kinkekaart Iko

Kingi targalt kelgukoerte talu kinkekaart Iko

 

Kinkekaart Halty – Huskypargi külastus, stiliseeritud fotosessioon kelgukoertega ja kerge eine tarekeses

Huskypargi külastuse käigus tutvustame teile meie pere hobuseid ja kelgukoeri – alaska malamuute ning siberi huskysid. Peale ringkäiku suundume hubasesse kelgukoerte teemalisse tarekesse, kus pakume kamina tule paistel kuuma teed ja maitsvaid pirukaid. Pildistamiseks saate soovi korral selga valida Huskypargi indiaani stiilis jakid. Fotosessioon kestab ca 30 minutit ning sellest saate galerii 25-30 töödeldud trükisuuruses fotofailiga. Paketi kestvus on orienteeruvalt 1,5 tundi. Kinkekaardi kehtivusaeg on talvehooaeg 2017/2018.

Kinkekaardi maksumus kahele 120€ 

Kinekaardi saadame Sulle failina. Kui soovid saada kinkekaarti trükituna lähimasse pakiautomaati, lisandub hinnale 7€

Telli kinkekaart Halty

Kingi targalt kelgukoerte talu kinkekaart Halty

 

Kinkekaart Master – Huskypargi külastus, kelgusõit siberi huskydega, stiliseeritud fotosessioon ja kerge eine tarekeses

Huskypargi külastuse käigus tutvustame teile meie pere hobuseid ja kelgukoeri – alaska malamuute ning siberi huskysid. Peale ringkäiku rakendame koerad kelgu ette ja alustame kelgusõitudega. Külalised saavad võtta istet kelkudel, mida veavad 8-12 siberi husky tõugu kelgukoera. Sõit kulgeb maastikul tehes 1km pikkuse ringi ümber metsatuka. Pärast kelgusõitu suundume hubasesse küdeva kaminaga tarekesse, kus pakume teile kuuma teed, maitsvat pirukat ja torti. Pildistamiseks saate soovi korral selga valida Huskypargi indiaani stiilis jakid. Fotosessioon kestab ca 30 minutit ning sellest saate galerii 25-30 töödeldud trükisuuruses fotofailiga. Paketi kestvus on orineteeruvalt 3 tundi. Kinkekaardi kehtivusaeg on talvehooaeg 2017/2018.

Kinkekaardi maksumus kahele 180€

Kinekaardi saadame Sulle failina. Kui soovid saada kinkekaarti trükituna lähimasse pakiautomaati, lisandub hinnale 7€

Telli kinkekaart Master

kingi targalt kelgukoerte talu kinkekaart

 


 

Koerte veospordi maailmameistrivõistluselt 7.koht

21.novembril saatsime Mariini, Jaanuse ning meie siberi huskyd Enteri ja Eclipse teele Poola, osa võtma IFSS World Championships Dryland 2017 võistlusest. 

Mariin võistles 2-koera tõukerattaveo klassis, põhjamaiste kelgukoerte arvestuses.

Paraku olid viimased nädalad võistluspaiga regioonis olnud väga vihmased ning see oli muutnud võistlusraja väga poriseks. Õnneks oli neljapäev ja reede päikselised ning rada sai natuke kuivada. Mariin startis reedel ja laupäeval. Reedene sõit läks väga hästi, kaotus 3.ndale kohale oli kõigest 2 sekundit ning neljandale kohale alla ühe sekundi.

Paraku hakkas öösel sadama ning sadas jutti terve järgmise võistluspäeva. Mariini sõit läks hästi kuid libeduse ja pikkade porirööbaste tõttu kaotasid nad veidi rohkem aega ning langesid kokkuvõttes 7.kohale. Mariin oli sellest hoolimata parima tulemusega naisvõistleja selles klassis. Meie tublid võistluskoerad, Enter ja Eclipse tegid maailmameistrikatel suurepärast tööd!

Meie kasvandik Hellerkantri Kendra ja tema omanik Richard saavutasid DS1 RNB klassis 12.koha.

Soovime tänada meie toetajaid ja sõpru, kes meile MMil kaasa elasid!

kennel Hellerkantri siberi huskyd

 


 

Baltic Cup 2017 karikasarja viimane võistlus Leedus


Meie hooaja võistluskoerad: Enter (kõige ees), Eclipse, Embla ja Energyman

4.-5.novembril korraldas Top Dogz juba tuttavatel Kernave radadel Baltic Cup’ 2017 finaalvõistlust. Et saada kirja hooaja lõpptulemus pidi viiest etapist (Läti, Venemaa, Valgevene, Eesti, Leedu) koguma kokku kolme etapi punktid. Sealjuures kaks tulemust pidi olema Balti riikidest. Jaanus võistles kõigil viiel etapil ning hooaja edukas algus kindlustas talle üldarvestuse 2.koha. Ma kogusin oma tulemused Valgevenest, Eestist ja Leedust ning tulin üldarvestuses isa järel 3.kohale.

siberi husky
Energymanil on rahulolev pilk 

Leedu võistlusi meenutame alati väikse armsa nostalgiaga, sest meie pere kõige esimene Baltic Cup võistlus leidis aset 9 aastat tagasi ning just selle sama väikse Kernave nimelise asula lähedal. Nende aastate jooksul on Leedu etapp meie pere lemmikuks kujunenud ning eriti äge, kui leedukad korraldavad finaali.  Traditsioonide kohaselt ei puudud laupäevaõhtuselt peolt (mushers party) seltskonnamängud, nali ja naer! Iga kord on, mida meenutada :))

Nüüd aga võistlusest endast…Reede hommikul haakisime oma koerteveo treileri Richardi bussi külge, paigutasime Enteri, Eclipse, Embla ja Energymani boksidesse ning alustasime kerge ootusärevusega sõitu Kernave poole. Õhtul kohale jõudes, ootas meid majutuskoht Kaimo Turizmas, kuhu olime bronninud öömaja kaheks päevaks. Tore üllatus avanes kui astusime sisse oma tuppa, sest terve tuba oli kujundatud päikse temaatikaga! Seeinad ja lagi olid kuldsed, voodi ja padjad ümmargused ning kuldkollased. Meie kõrval asus teine tuba ning see oli kujundatud kuutemaatikaga. Õhtul magama minnes kuulasime naljaviluks Olav Ehala “Päikeseratas” ja Kuldne Trio “Kosmonaut Laika” – päike ja kuu mõjusid vist meile kõigile omamoodi kummastavalt, sest sel täiskuuööl ei saanud meist keegi eriti hästi magada.

Hommikul startisime võistluspaika, panime maha stake out ketid, jootsime-pissitasime koerad ning jalutasime võistlusraja läbi. Rada oli väga leedulik – rahulik ja turvaline. Meile sobib!


Enter stake-outis põõnamas ja oma võistluskorda ootamas

Startisin esimesena, koerteks seekord isa võistluskoerad Enter ja Eclipse ning eesmärgiks kinni nabida Eesti võistlusel 3 sekundit kiirem olnud Leedu noormees Algirdas Teišerskis. Tulemuste teadasaamisel surusin Algirdasega sõbralikult kätt ja andsin õnnitlused esimese koha puhul üle (ehk et kena leedu poiss oli jälle meist kiirem) :-D


Eclipse & Enteriga võistlusrajal, teine päev

Jaanus startis minust hiljem ning eesmärgiks oli rada pingevabalt läbi sõita, sest üldarvestuse 2.koht oli tal nii ehk naa käes olenemata viimase etapi tulemusest.

Kelgukoerte Klubi Baltosport
Stardi ootel

Võistluse korralduslik pool kulges igati hästi ning taaskord oli tore klubikaaslastega Baltospordist koos aega veeta.

Kahe päeva kokkuvõttes kujunes meie võistlusklassi tulemused selliseks:

Võistlusdistants 2x 5,1km

 


Embla

Meie koerte ja kasvandike tulemused:

  • Jaanus Kaljula ja siberi huskyd Hellerkantri Energyman & Hk. Embla – 4.koht etapilt ja 2.koht Baltic Cup 2017 üldarvestuses
  • Mariin Kaljula ja siberi huskyd Hellerkantri Eclipse & Hk. Enter – 2.koht etapilt, 3.koht üldarvestuses
  • Richad Põldmaa ja siberi husky Hk. Kendra – 2.koht etapilt, 1.koht üldarvestuses
  • Richard Põldmaa ja siberi huskyd Hk. Marta & Hk. Micky – 7.koht etapilt
  • Janne Bergmann ja siberi husky HK. Jipii Milka – 5.koht etapilt ja 3.koht üldarvestuses
  • Alice Lindlo & siberi husky HK. Nelle – 7.koht etapilt

 

Baltic Cup 2017 koeerte veospordi võistlus
Auhinnasaak Leedust: Baltic Cup 2017 etapi II koht ning karikasarja üldarvestuse II ja III koht

Koju jõudsime pühapäeva öösel heade mõtetega kuid puruväsinuna.. nüüd on jäänud veel paar nädalat, et treenida tulevaseks kelgukoeraspordi maailmameistrivõistluseks Poolas.

Meie pere ja sportlikud neljajalgsed Energyman, Embla, Enter ning Eclipse 

Fotod, video & blogi MARIINiMEEDIA

 


 

Ootame alaska malamuudi kutsikaid

Meil on hea meel teatada, et ootame alaska malamuudi kutsikate sündi novembrikuu lõpus :)

Pesakonna vanemateks on Night Trail Golden Hearted Master & Hellerkantri Hopsa

Mõlemal vanemal on teostatud terviseuuringud (düsplaasia, küünarliigesed, pärilike silmahaiguste uuring) tulemustega terved. Hopsal ja Masteril on alaska malamuutide erinäitustelt suurepärased hinded. Kutsikate isa on imporditud Rootsist töökoerte kennelist, kutsikate ema on üks meie parim emane alaska malamuut.

Pesakond on loovutusealine jaanuari lõpus/veebruari algul. Selleks ajaks on kutsikatel FCI/Eesti Kennellidu tõutunnistus, Eu.vetpass, nad on eakohaselt vaktsineeritud ning saanud regulaarselt ussirohtu. Loovutamisel kaasa kasvatajapoolne stardipakk, mis sisaldab pesatekki, esimeste päevade toitu, treeningjuhendit ning kaela – ja jalutusrihma.

Alaska malamuutidele on tõupärane rahulikum liikumistempo (traav keskmiselt 12-15km/h) ning seetõttu sobib malamuut suurepäraselt inimesele, kes soovib koeraga aktiivselt looduses liikuda ja matkata (vaata video). Malamuut sobib hästi ka veospordi harrastamiseks – Eestis harrastatakse alaska malamuutidega kõige enam tõukeratta – ja talvel kelguvedu. Samuti sobib malamuut rahulikumas või keskmises tempos liikujale jooksupartneriks.

Kui tunned huvi pesakonna vastu, võta meiega julgelt ühendust telefoni teel nr. 5569 2272 või kirjutades info@kelgukoerad.ee

 

alaska malamuudi kutsikad
Kutsikate isa Night Trail Golden Hearted Master, sügis 2017

alaska malamuudi kutsikad
Kutsikate ema Hellerkantri Hopsa, sügis 2017

 


 

Huskykutsikate esimene lumi

Hommikul aknast välja vaadates tuterdasid meie siberi husky kutsikad aias ringi ning nuusutasid oma päris esimest valget pehmet lund…


Kuidas lõhnab esimene lumi?

Siberi husky kutsikadHellerkantri Pikker & Hellerkantri Reval: viimane rohulible!

Kennel Hellerkantri siberi husky
Kasukast lumehelbekesi nokitsemas :D

siberi husky kutsikad
Prada ja Pikkeri karmina näiv sõbralik õe-venna lumetants


Kont maitseb hää olenemata aastaajast…

Blogi & fotod MARIINiMEEDIA

 


 

Kelgukoerte treenimine tulevaseks talvehooajaks

Lisaks võistluskoerte treenimisele alustasime septembris treeninguid ka meie turismitiimiga, et neid ette valmistada tulevaseks talvehooajaks.Hooaja algul on terve suve puhata saanud kelgukoerad muidugi parajalt lärmakad ja püsimatud – nende elevus ja rõõm on mõõtmatu kui saab taas rajale jooksma minna. Treeningul kasutame 4-rattalist raskemat tüüpi veokäru, mille ette rakendame 8-10 koera. Alustame 4km pikkuse distantsiga ning treenituse kasvamisel tõstame järk-järgult distantsi.

Ringilt tagasi – nüüd on aeg hinge tõmmata ning jahutuseks värsket vett juua. Rakendi juhtkoerteks (inglise k. lead dogs) on meil vanad head Pipi ja Zipo. Koerad, kes on kolmandas ja neljandas paaris nimetatakse rakendi tiimikoerteks (team dogs).

kelgukoerte treenimine

Rakendi teises paaris (swing dogs) on meie pisikesed kuid väga tublid ja töökad Jänku ja Brigi.

Suuremad ja tugevamad koerad paigutatakse rakendi kõige tagumisse paari (wheel dogs). Üheks selliseks paariks on meil Enzo ja Kressy.

koerte veotraksid

Meie kelgukoerte veotraksid – igal koeral on oma traksid, mis on õmmeldud personaalselt tema suuruse järgi. Igal traksil on peal koera nimi, et suurest kuhjast leida üles õiged traksid õigele koerale. Kõik traksid on õmmeldud meie endi ehk Huskypargi perenaise Helle poolt :)

Kui soovid oma koerale veotrakse, saad need tellida meilt: https://kelgukoerad.ee/hellerkantri/e-pood/koerte-veovarustus/

kennel Hellerkantri siberi huskyd

Samal ajal kui täiskasvanud koerad saavad regulaarselt treeninguid naudivad meie 6-kuused husky kutsikad lapsepõlve suures jooksuaedikus. Noored koerad paneme esmakordselt rakendisse 10-12 kuusena, või hiljem. Oma esimese kelgusõidu kogemuse saavad Pikker ja Prada oma vanemate ja sugulaste kõrval tuleva aasta veebruaris/märtsis. Seni aga kuulub nende ellu mäng, jalutuskäigud ja sotsialiseerumine.

Blogi ja fotod MARIINiMEEDIA