Võistlusreis kelgukoertega Valgevenesse

Pakkisime  28.septembri varahommikul kodinad, paigutasime oma parimad võistluskoerad autosse ning võtsime lõbusa reisiseltskonnaga suuna Valgevene poole, et osaleda 31.09-01.10 Baltic Cup 2017 III etapil. Startisime Eestist varakult ning ületasime ühe päevaga kenasti kolme riigi piiri.

Reedel hommikul ärkasime Lida linnakeses asuvas motellis, ilm oli sügiseselt kuldkollane ning täis päikesepaistet. Otsustasime uudistada kohaliku turgu, mille letid olid lookas igasugusest huvitavast kraamist. Loomulikult ei suutnud me külma kõhuga mööduda värvilistest puuvilja lettidest – kilekotid täitusid magusate Usbeki viinamarjade, kohalike ploomide ja muu hea-paremaga. Hommikusöögiks aga võtsime turuputkast rasvaseid kuid maitsvaid pirukaid ning kuuma kohvi. Inimesed olid meiega sõbralikud ning paistsid rõõmsameelsed. Edasi uudistasime ühes uhkes kindluses ning kergendasime rahakotti suveniiripoes – Helle sai uue sepise ja Anu Valgevene kirjadega tassi.

Valozhynskis külastasime kohalikku toidupoodi, kus leidsime Vana Tallinnat, Estonskaja vorsti ja paberisse pakitud retrokohukesi. Kaubavalik oli lai ning hinnad Eestiga sarnased või sutsu odavamad. Paraku on Valgevenes palgad teenindusvaldkonnas veel väiksemad kui Eestis…

Õhtu poole sõitsime läbi üllatavalt kauni, valge ja puhta Minski linna ning jõudsime Lagoyski lähedale, kuhu jäime järgnevaks kaheks ööks.

Laupäeva hommikul võistluspaika jõudes kohtusime juba tuttavate sportlastega ja oma sõprade-klubikaaslastega Baltospordist, kes samuti Eestist kohale olid jõudnud.

Jaanus ja Mariin osalesid DS2 RNB klassis ehk kahe koera tõukerattavedu põhjamaiste kelgukoerte arvestuses. Võistlus kulges hästi ning koju sõitsime lõbusas meeleolus 2. ja 3.nda kohaga krõbistades kaasa ostetud Valgevene maiustusi – võistlusel kaotatud kalorid tuleb ju ruttu taastada! :)))

Võistlusel läks hästi ka meie sõbral ja kasvandiku omanikul Richardil, kes tuli DS1 RNB klassis võitjaks oma süsimusta siberi husky Hellerkantri Kendraga.

Jaanus Enteri ja Eclipsega (vasakul), Mariin Elektra ja Energymaniga (üleval) ning DS2RNB võistlusklassi esikolmik autasustamisel (all paremal). Esimese koha võitis Leedu noormees Algirdas Teišerskis klubist Fluidus. Fotod P.S. Photo

Vaata lisaks Pauliuse pilte võistlusest Baltic Cup 2017 III event

Kelgukoerte sügistreening 8.oktoobril

Kelgukoerte Klubi Baltosport korraldab juba kuuendat korda kelgukoerte sügistreeningut. Saame kokku 8.oktoobril, Pärnumaal Jõulumäe Tervisespordikeskuses, kus toimub veokoolitus ning teeme ühiselt trenni 14.-15.oktoobril toimuva Balto Sügiskross 2017 võistlusrajal.

Lisainformatsioonhttp://baltosport.ee/2017/09/kelgukoerte-sugistreening-2017/

Kohapeal saab tutvuda ka meie kenneli võistluskoerte ja veovarustusega.


Maret siberi huskyde Nemo ja Genjiga. Foto Mariin Kaljula

Hellerkantri kelgukoerte sügishooaeg algas Lätis

9.septembril avasime sügisese võistlushooaja Lätis, Ripo Rati Rudeni võistlusel.

Mariin ja Jaanus võistlesid 4.3km pikkusel distantsil 2-koera tõukeratta klassisi põhjamaiste kelgukoerte arvestuses. Võistlustiimis jooksid meie E-pesakonna siberi huskyd Hellerkantri Eclipse & Enter ning Hk. Elektra & Energyman.

Jaanus tuli esimeseks ning Mariin teiseks, kokku oli DS2 RNB võistlusklassis 6 osalejat.

Isa vs tütar, mustad vs valged.

Järgmine võistlus: 16.09.2017 EDC Palivere karikavõistlus