Enzo Begantis Vilkas

Sündinud: 20.10.2011
Ema:
Kaya Chugach
Isa:
Reebok’s Ocean
Kasvataja:
Jolanta Bliuj, Leedu
Omanik: Helle Kaljula
FCI / Eesti Kennelliidu register

Iseloomustus

Enzo on pärit Leedust ent tema isa ja emapoolsed koerad on pärit Saksamaalt, peamiselt kennelitest Reebok’s ja Trinity. Enzo on tüüpilisele sprinterile kohaselt suurt kasvu ja sihvaka kehaehitusega. Ta on väga tähelepanelik, kontaktne, kergelt käsitsetav kuid samas ka tundlik. Talle meeldib kiitus, pai ja hea sõna – siis on ta nagu sulavõi. Enzo on väga kiire ja tugev ning väga-väga innukas vedaja. Enzol on olnud kaks pesakonda järglasi. Esimese pesakonna emaks on Hellerkantri Zissy (E-pesakond, 2013a.). Selle pesakonna planeerimisega tahtsime endale jätta uusi noori võistluskoeri. Pesakonnas sündis 9 kutsikat, kellest 6 elab meie kennelis – Enter, Eclipse, Energyman, Extreme, Elektra ja Embla. Neist silmapaistvamad ja kõige rohkem võistlenud on Enter ja Eclipse. Enzo teise pesakonna emaks on Hellerkantri Zuuzy, (K-pesakond, 2014a.) selles pesakonnas sündis 5 kutsikat, kellest meile jäid õed Kendra ja Kressy. Oma tütre Kressyga moodustab ta suurepärase ja tugeva paari meie turismirakendi viimases või eelviimases paaris.

Iseloomustus on kirjutatud 2020a.

Sprinterid vs pikamaakoerad

Kõik meie kennelis elavad siberi huskyd on töökoerad ehk töötüübilised siberi huskyd. Kuid siberi husky tõus jagunevad töökoerad veel omakorda kaheks: pikamaakoerad ja sprindikoerad. Enzo ja tema järglased on meie kenneli ainukesed sprinditüüpi siberi huskyd. Mis see siis täpsemalt tähendab? Sprindivõistlustel on oluline läbida ca 5-20km pikkune distants võimalikult kiirelt. Pikamaavõistlustel läbivad koerad sadu (koos treeningutega tuhandeid) kilomeetreid. Pikamaakoerte aretuses tulevad mängu teistsugused omadused kui seda sprindikoerte aretuses. Pikamaakoerte üks oluline faktor on vastupidavus ning koera loomulik oskus oma energiat hoida. Sprinterid aga annavad endast ühe korraga maksimumi. Ps! Alati on ka erandeid – teame väga edukaid pikamaakoeri sprindivõistlustel. Vastupidiseid näiteid ei oska aga tuua… Sprinditüübilised huskyd on enamasti suuremat kasvu, kõrgejalgsed ja tagasihoidlikuma karvastikuga kui pikamaa või näitusetüübilised siberi huskyd. Nii võib ühes tõus olla väga eriilmelisi koeri. Kel pakub huvi leiab Eesti Siberi Husky Ühingu kodulehelt ülevaatliku artikli töö – ja näitusetüübilistest siberi huskydest.

Enzo näitusekirjeldus

Siberi huskyde erinäituselt hinne “suurepärane”, juunior sert ja tõu parim juunior. Kohtunik Mrs Barbara Stanier (UK): “10 months old black and white boy. Masculine head,  still with foxy look required. Good ear set when uses his ears. Well laid back shoulders. Extremely well angulated throughout. Correct length of body proportions. Good topline. Correct front & rear. Moves soundly, when settled”

Enzo, 8a. 2019a.
Enzo ja Kressy, 2018a.
Siberi huskyd
Enzo ja Kressy, 2016a.
Enzo ja Zuuzy võistlustel.

Enzo isa

Enzo isa Reebok’s Ocean “Ozzy”, foto Zbyszek Kunert.
Ozzy on rakendi juhtkoer.
Ozzy kelgukoerte maailmameistrivõistlustel Tšehhis. Fotod kennel Chugach, Poola