Pakett Tom: Huskypargi külastus, eine tarekeses ja rabamatk kelgukoertega

Huskypark ootab külla suuremaid ja väiksemaid koerasõpru, kes soovivad lisaks taluelu ja loomadega tutvumisele ka koertega rappa matkama minna. Pakett Tom on saadaval aprillist oktoobri lõpuni.

Pakett Tom sisaldab:

.

Huskypargi kelgukoerte talu tutvustav ringkäik
Raplamaal asuvas Eesti suurimas põhjamaiste kelgukoerte kasvanduses tervitavad teid 11 alaska malamuuti, 30 siberi huskyt, 3 hobust, kass, küülik ja lahke pererahvas.
Anna loomadele maiustusi ja tee pai
Ringkäigul saab iga külaline anda hobustele krõmpsuvaid leivakoorikuid ja kelgukoertele maitsvaid krõbuskeid.
Tutvu indiaani püstkojaga
Astume sisse tipiitelki ja räägime sellest, kuidas lugeda koera kehakeelt ja temaga loomasõbralikult suhelda.
Kodune tort ja tee hubases palktarekeses
Vaatame kelgukoerte teemalisi videosid ja laseme heal maitsta!
Rabamatk Raplamaa rabavas rabas
Hinge kosutav 3-5km pikkune matk kelgukoertega looduskaunil rabamaastikul. Matkarada kulgeb enamasti mööda laud – ja laastukattetega teed. Matkarada on sobilik ka lastele ja vanemaealistele.
Väike rabapiknik tee ja näksidega
Et süda soe ja tuju jätkuvalt hää püsiks rüüpame termosega kaasa võetud teed ning näksime kõrvale midagi maitsvat.
Pakett Tommi tasu on 70€ osaleja kohta, lapsed alla 1.5meetri 50€
Paketi kestvus on 4-5 tundi sõltuvalt matkaraja valikust ja seltskonna aktiivsusest. Grupis 2-14 inimest.  

Paketi kirjeldus

Alustame pakett Tommi Huskypargi perenaise poolt läbi viidava ringkäiguga, kus tutvume nii hobuste, kelgukoerte kui talueluga. Iga külaline saab suksudele anda maiustusi ja koertele krõbuskeid. Sõbralikud kelgukoerad naudivad pai ja külaliste postiviiset tähelepanu. Ringkäik viib meid tipiitelki, kus puhume veidi ka indiaanijuttu. Peale jutustamist suundume meie hubasesse palktarekesse, kus pakume teile kodust torti ning rüüpame peale taimeteed. Tarekesest saab soetada ka toredaid meeneid nagu näiteks meie koerte karvadest kootud sokke.

Hellerkantri Huskypargi kelgukoerte talu
Tarekeses on mõnusalt hubane õhkkond.

Kui kõht täis ja tuju veelgi parem siis on käes õige aeg sättida kahe – ja neljajalgse seltskonnaga raba poole. Anname teile kasutusse sobiva veovöö ja veoliini. Koertel on seljas veotraksid, mida saate soovi korral ise neile selga panna. Viime koerad autosse ning vurame riburadapidi raba poole.

Rabamatk kelgukoertegaIlmselgelt on rabas olemine vägagi nauditav… :)

Loodusradade valikud:

 • Paluküla Hiiemäe loodusrada ja Loosalu raba. Matk algab Paluküla voorelisel metsateel (ca 1,5 km). Mööda laudteed kõndides jõuame Loosalu raba järve äärde (ca 3km). Matk ei ole ringne ning edasi-tagasi kogu raja läbimiseks tuleb arvestada 8-9 kilomeetriga. Matk on raskusastmelt mõõdukas. Matkarada asub Huskypargist 16km kaugusel Türi suunas.
 • Mukri raba loodusrada ja vaatetorn. Matk algab RMK Mukri lõkkekohast ning kulgeb mööda Mukri raba rada, möödudes rohketest laugastest ja raba järvedest ning pakkudes võrratuid vaateid 14m kõrgusest uuest ja uhkest vaatetornist. Raja ääres on mitmeid pinke puhkamiseks ja pikniku pidamiseks. Rada kulgeb mööda laudteid ja metsateid mis on osaliselt kaetud laastukattega. Matk on sobilik läbimiseks nii laste kui vanemaealistega. Paketi lõppedes on teil võimalik jääda RMK lõkkekohta iseseisvalt grillima. Matkarada asub Huskypargist 27km kaugusel Türi suunal Eidapere poole.

Matkal teeme väiksemaid peatusi puhkamiseks, joome termosega kaasa võetud teed ning näkisme energia saamiseks midagi maitsvat. Koertega saab personaalselt suhelda ning nendega mõnusalt aega veeta.

Rabamatk Raplamaal kelgukoertega
Kaasavõetud õunu ja viinamarju võib pesta ka puhtas Loosalu järve rabavees :)

Tule külla ja rabamatkale!

Ootame Huskyparki sõpru, peresid, matkaselle, koerasõpru, suuremaid ja väiksemaid seltskondi. Meil saad pidadada ettevõttele, kooligrupile või lasteaiarühmale igati meeldejääva ja erilise talvepäeva. Huskypargis võib pidada ka sünnipäeva! Meie lähenemine külalistesse on soe ja personaalne. Soovime, et iga külastaja lahkuks Huskypargist naerusui positiivsete emotsioonidega.

Saada pakett Tommi broneering

Rabamatk Raplamaal kelgukoertega
Loosalu rabarada.

Fotograaf jäädvustab ilusad hetked

Lisavõimalusena pakume Huskypargi fotograafi poolt kelgukoertega fotosessiooni. Vaata Mariini tehtud pilte meie Instagrami kontol @hellerkantri ja @mariinmoments ning kodulehel https://mariin.ee. Pildistamise tasu on 100€ sisaldades kõiki õnnestunud eeltöödeldud fotosid, mis on allalaetavad Dropboxi lingilt orignaalmõõtmetes.

Saada pakett Tommi broneering fotosessiooniga

Fotosessioon kelgukoertega rabas Fotol meie külastaja alaska malamuudi Hellerkantri Hopsaga Mukri rabas.

Kingiidee! Pakett Tommi kinkekaart

Üllatada oma pereliiget, sõpra, lähedast või kolleegi elamusliku kinkekaardiga. Kinkekaardi maksumus kujuneb vastavalt paketis osalevate inimeste arvule. Kinkekaardi faili saadame teile e-mailile või paberile trükituna pakiautomaati. Postiga saates lisandub kinkekaardi maksumusele 6€.

Saada pakett Tommi kinekaardi soov


Hellerkantri Kendra on üks 30-st siberi huskyst meie kelgukoerte kasvanduses.

Mida tasub teada ja kuidas käituda kelgukoeraga matkates? 

 • Koer liigub Sinu ette rakendatult üsna tempokalt – kõndimine tema järel meenutab rohkem kiirkõndi kui jalutamist.
 • Arvestades teiste looduses liikujatega võtame matkarajale kaasa kuni 6 kelgukoera, suurema grupi korral saate koertega matkata kordamööda.
 • Kui rajal tuleb vastu teisi looduses liikujaid pead võtma oma armsa neljajalgse matkasõbra võimalikult enda lähedale, astuma temaga raja äärde ning ootama kuni vastutulev inimene on möödunud. Ehkki meiega matkavad koerad on inimeste vastu üdini sõbralikud siis paraku ei tea seda võõras inimene. Kelgukoera hundlik välimik on ju küllaltki hirmuäratav, kas pole?!
 • Kui koer otsustab häda teha keset teed tuleb see kilekotikesega üles korjata või oksaga nügida loodusesse peitu. Jätame rajad ja rajaäärsed kaasliiklejatele puhtaks!
 • Täiskasvanu, kes matkab koos lapsega saab kahepeale ühe koera, sest kelgukoeral on palju jõudu ning tema järel võib laps üksi kukkuda ja saada haiget.
 • Kui on sadanud siis võib laudtee olla üsna libe, matkarada porine ja märg (kuiva ilmaga ei pea kartma, et jalad märjaks läheksid). Hea oleks kui kannaksid oludele vastavaid matkajalanõusid. Libisemise välitmiseks on abi saabastele kinnitatavatest jäänaelikutest.
 • Et tuju püsiks hea riietu vastavalt ilmale, soovi korral võta matkale kaasa omale meelepäraseid näkse ja teed.
 • Kui soovid võid koerale lemmikoomapoest soetada spetsiaalseid pisikesi maiustusi, millega teda pikniku ajal premeerida. Kuid me ei pane pahaks kui annad talle hoopis tükikese oma küpsisest ;) 

Kelgukoerte jalgsimatkad Huskypargis Raplamaal
Pakett Tom on saanud nime ühe meie eriti sõbraliku siberi husky – Hellerkantri Tom Sawyeri järgi. Tom on suur sõber lastega ning samuti on ta meil suuremate gruppidega rabamatkadel kaasas.

Mida pidada silmas külla tulles? 

 • Huskypark on meie kodu, mistap tuleb külla tulemiseks külastusaeg eelnevalt kokkuleppida.
 • Meil saab paketi eest tasuda vaid sularahas. Asutustele saame koostada arve.
 • Paketiga alustame kindlalt kokku lepitud kellaajal. Kui jõuate varem, oodake väravas kuni alustame ekskursiooniga üheaegselt kõikide külastajatega.
 • Koertele ei meeldi pea pealt katsumine ja kõrvade mudimine. Sellest kuidas koeraga sõbralikult suhelda räägime kohapeal.
 • Meil puuduvad euromugavused, häda korral tuleb kasutada kuivkäimlat. Maal on mahe!
 • Et saaksite nautida külastust ilmaoludest hoolimata soovitame kanda ilmastikule vastavaid riideid ja jalanõusid.
 • Vananenud leivad võite tuua meie hobustele, samuti maitsevad neile porgandid ja õunad.
 • Kohale tulemiseks kasutage Google Mapsi või Waze rakendust sisestades otsingusse: Huskypark OÜ. Teised seadmed ja otsingumootorid võivad teid juhatada…karupeesse.

matk kelgukoertegaMariin, Star ja Novesta Paluküla Hiiemäe – Loosalu raba loodusrajal.

Rabataimed
Kadarbikud õhtuses päikese sillerduses.

Rabamatk kelgukoertegaMaiuse maagia ja sügisene Mukri raba.

Huskypark kelgukoerte rabamatk Raplamaal
Mukri raba loodusrajal on ilus igal aastaajal, isegi novembris!

Rabamatk Raplamaal kelgukoertega
Kui detsembris, jaanuaris või veebruaris kelgutamiseks lund napib siis lähme kelgukoertega matkama!

Rabamatk Raplamaal kelgukoertegaMukri raba on sobilik ka 60+ vanuses matkalistele. Meie veteranidest kelgukoerad Star ja Novesta on rahulikemaks matkadeks suurepärased kaaslased.


Meie hubane tareke, kus vaatame enne matkale minekut kelgukoerte videosid ning sööme pirukat, torti ja rüüpame teed.