Kelgukoera kutsikad

Kennelis Hellerkantri on ligi 40 kelgukoera, kellest aretuseks valime vaid parimatest parimad. Meie kennelis sünnib aastas 2-3 pesakonda kelgukoera kutsikaid. Meie jaoks on aretuses kõige olulisemal kohal koera suurepärane iseloom, tööomadused ja tervis.

Kõik kutsikad on registreeritud FCI/Eesti Kennelliidu tõuregistris, nad on loovutamisel eakohaselt vaktsineeritud ning saanud regulaarselt ussirohtu. Iga kutsikas saab kaasa tõutunnistuse, Euroopa veterinaarpassi, pesateki, jalutus – ja kaelarihma ning esimeste päevade toidu. Meiepoolne abi ja nõu kasvatamisel ning veokoeraspordi harrastamisel.Uut kodu otsivad koerad

Hetkel on meil uute kodude otsingul üks 5-kuune emane siberi husky kutsikas (info all pool) ja kaks täiskasvanud alaska malamuuti (lisainfo).Planeeritud pesakonnad, 2020a.

Järgmisel aastal on meie kennelis planeeritud 1 alaska malamuudi ja 2 siberi husky pesakonda. Huvi korral võta ühendust kirjutades info@kelgukoerad.eeSiberi husky kutsikad

Kennel Hellerkantri V-pesakond sündis 15.märtsil 2019. Pesakonna vanemateks on pikamaa distantsi siberi huskyd Coasrunner’s Mac Big Hug ja Ice Av Viddashusky. Pesakonnas on 3 piebald värvidega emast ning 1 hall-valge ja 1 must-valge isane.

Kutsikate isa Ice Av Viddashusky on 8-aastane pikamaavõistluskoer, kelle importisime meie kennelisse möödunud sügisel Norrast. Ice on olnud teenekas võistluskoer ning väga hea aretuskoer. Ice on võistelnud mitmetel pikamaavõistlustel, nendest tuntuim Finnmarkslöpet, kus ta läbis ca 500km pikkuse distantsi. Ice isa on legendaarne pikamaakoer Nathan Av Vargevass. Ice kohta saab lugeda lisainformatsiooni tema kenneli kodulehel Vesterelva Viddashusky.

Kutsikate ema Coastrunners Mac Big Hug ehk koduselt Brigi on peagi 8-aastaseks saav pikmaaliinidest pärit siberi husky, kelle ostsime kutsikana Soomest. Brigil on eelnevalt olnud üks pesakond. Sellest pesakonnast jätsime kennelisse kasvama ühe emase kutsika, Hellerkantri Jänku, kellest tänaseks on saanud rakendi juhtkoer. Brigi on väiksemat kasvu emane, ta on väga tolerantne, kergesti käsitletav ja julge iseloomuga. Brigi isa Macadamia of Jedeye on pärit USAst ning ta on finiheerunud Iditarodi pikamaavõistlusel (ca 1600km). Brigi ema Coastrunner’s Darling on olnud Mikael Bäckmani (Brigi kasvataja) pikaajaline võistlusrakendi juhtkoer.

Vaata lisaks “Sõber koer” saadet meie kelgukoertest: “Milline koer on siberi husky?”

Pilte kutsikatest leiab meie Facebooki albumis: Brigi x Ice

Sellest pesakonnast leidsid kõik kutsikad kodud veokoerasportlaste ja tõuarmastajate juures. Endale hoidsime kahte kutsikat (isast ja emast) kuid hetkel oleme otsustanud jätta endale vaid isase kutsika. Seega otsime emasele, valgele mustade märgistega, 5-kuusele kutsikale, nimega Hellerkantri Vicky uut omanikku. Vicky on julge, sotsiaalne, suurepäraste eeldustega tulevane töökoer. Loovutame ta ainult sellisesse kodusse, kus temaga hakatakse veokoerasporti harrastama. Kui me talle õiget omanikku ei leia siis jääb Vicky meile, sest selles noores koerahakatises on korralik ports juhtkoera potensiaali. Lisainfot saab meile kirjutades.

Hellerkantri Huskypark Raplamaal
Hellerkantri Vicky
Coastrunner's Mac Big Hug
Vicky ema – Coastrunner’s Mac Big Hug “Brigi”
Ice Av Viddashusky kennel Hellerkantri
Vicky isa – Ice Av Viddashusky “Ice”