Kelgukoera kutsikad

Meie kennelis on ligi 40 kelgukoera, kellest aretuseks valime vaid parimad. Meie jaoks on olulisel kohal koera hea iseloom, tööomadused ja loomulikult ka tervis.

Meie kutsikad on registreeritud FCI/Eesti Kennelliidu tõuregistris, nad on loovutamisel eakohaselt vaktsineeritud ning saanud regulaarselt ussirohtu. Iga kutsikas saab kaasa tõutunnistuse, Euroopa veterinaarpassi, pesateki, jalutus – ja kaelarihma ning esimeste päevade toidu. Meiepoolne abi ja nõu kasvatamisel ning veokoeraspordi harrastamisel.

Huvi korral võta ühendust kirjutades info@kelgukoerad.ee või helistades 5569 2272


Siberi husky kutsikad

Kennel Hellerkantri V-pesakond sündis 15.märtsil 2019. Pesakonna vanemateks on pikamaa distantsi siberi huskyd Coasrunner’s Mac Big Hug ja Ice Av Viddashusky. Pesakonnas on 3 piebald värvidega emast ning 1 hall-valge ja 1 must-valge isane.

Kutsikate isa Ice Av Viddashusky on 8-aastane pikamaavõistluskoer, kelle importisime meie kennelisse möödunud sügisel Norrast. Ice on olnud teenekas võistluskoer ning väga hea aretuskoer. Ice on võistelnud mitmetel pikamaavõistlustel, nendest tuntuim Finnmarkslöpet, kus ta läbis ca 500km pikkuse distantsi. Ice isa on legendaarne pikamaakoer Nathan Av Vargevass. Ice kohta saab lugeda lisainformatsiooni tema kenneli kodulehel Vesterelva Viddashusky.

Kutsikate ema Coastrunners Mac Big Hug ehk koduselt Brigi on peagi 8-aastaseks saav pikmaaliinidest pärit siberi husky, kelle ostsime kutsikana Soomest. Brigil on eelnevalt olnud üks pesakond. Sellest pesakonnast jätsime kennelisse kasvama ühe emase kutsika, Hellerkantri Jänku, kellest tänaseks on saanud rakendi juhtkoer. Brigi on väiksemat kasvu emane, ta on väga tolerantne, kergesti käsitletav ja julge iseloomuga. Brigi isa Macadamia of Jedeye on pärit USAst ning ta on finiheerunud Iditarodi pikamaavõistlusel (ca 1600km). Brigi ema Coastrunner’s Darling on olnud Mikael Bäckmani (Brigi kasvataja) pikaajaline võistlusrakendi juhtkoer.

Vaata lisaks “Sõber koer” saadet meie kelgukoertest: “Milline koer on siberi husky?”

Pilte kutsikatest leiab meie Facebooki albumis: Brigi x Ice


Alaska malamuudi kutsikad

Alaska malamuudi kutsikad sündisid 5.juunil 2019. Pesakonnas on 9 kutsikat, kellest hall-valged on 3 isast ja 1 emane ning punase-valged on 3 emast ja 2 isast kutsikat. Hetkel (12.06) on broneeritud 2 emast kutsikat.

Kutsikate vanemateks on Hellerkantri Giara ja Hellerkantri Hockey.
Kutsikate isa Hellerkantri Hockey on meie Taani ja Prantsusmaa importkoerte (Bagou ja Mr.Bear) silmapaistvaim järglane. Hockeyl on olnud meie kennelis eelnevalt üks pesakond Nordiclight North Novestaga (Hellerkantri I-pesakond). Sellest pesakonnast jätsime endale ühe isase punase kutsika, Hellerkantri Iko Pruunkaru. Võime julgelt öelda, et Iko on meil üks kullatükk, kellest parema iseloomuga (tolerantne teiste isaste suhtes, avatud ja rõõmus kõigiga) on vist küll üsna raske leida. Samuti on Ikol suurepärane veoinstinkt. Hockey, olles ise väga rahulik ja tolerantne, pärandab seda omadust edasi ka oma järglastele. Lisaks on Hockey ka väga edukas näitusekoer, tema parimaks tulemuseks on Alaska Malamuutide erinäituse üldvõit (BISS).

Kutsikate ema Hellerkantri Giara vanemad on Rootsi ja Kanada päritolu. Giara sugupuus on mitmeid häid Rootsi töökoeri, kennelist Noatak’s. Giara on rahuliku iseloomuga, väga lihtne, tolerantne ja kergelt käsitletav koer, nagu tema isa Noatak’s Dream Team Uyamik Du Ima “Yamik”

Kuna oleme Hockey ja Novesta järglase Ikoga niivõrd rahul, soovime Hockeyst jätta kennelisse veel ühe järglase. Hockey ja Giara ühendavad kokku kõik meie kenneli lemmikumad importkoerad (Novesta, Yamik, Mr.Bear ja Bagou).