Kelgukoera kutsikad

Kennelis Hellerkantri on ligi 40 kelgukoera, kellest aretuseks valime vaid parimad. Meie kennelis sünnib aastas 2-3 pesakonda kelgukoera kutsikaid. Aretuses peame väga oluliseks koera iseloomu, tööomadusi ja tervist.

Kõik kutsikad on registreeritud FCI/Eesti Kennelliidu tõuregistris, nad on loovutamisel eakohaselt vaktsineeritud ning saanud regulaarselt ussirohtu. Iga kutsikas saab kaasa tõutunnistuse, Euroopa veterinaarpassi, pesateki, jalutus – ja kaelarihma ning esimeste päevade toidu. Soovi korral meiepoolne abi ja nõu kasvatamisel ning veokoeraspordi harrastamisel. Nõu saamiseks saavad kasvandike omanikud meiega ühendust hoida e-maili või Facebooki vahendusel. Kord aastas korraldame kenneli kasvandike kokkutulekut. Fotoalbum 2019.aasta kokkutulekust.Planeeritud pesakonnad 2020a.

Käesoleval aastal on meie kennelis planeeritud 1 alaska malamuudi ja 2 siberi husky pesakonda. Lisame info pesakondade kohta peale paaritust. Huvi korral võta ühendust kirjutades info@kelgukoerad.ee.


Alaska malamuudi kutsikad

Ootame alaska malamuudi kutsikate sündi 2020a. veebruari lõpus. Pesakonna ema on Hellerkantri Hopsa ja isa Noatak’s Dreamteam Uyamik Du Ima “Yamik”. Mõlemad vanemad on väga hea iseloomuga (ei ole agressiivsed teiste koerte suhtes). Yamik on rahulik ja lihtsalt käsitletav, Hopsa nimele vastavalt veidi temperamentsem. Mõlemad koerad on osalenud veokoeraspordi võistlustel baltikumis, saanud suurepäraseid näitusehindeid põhjamaiste kelgukoerte või alaska malamuutide erinäitustelt. Hopsa on ühtlasi ka Eesti Välimikutšempion. Nii Hopsal kui Yamikul on teostatud 3x pärilike silmahaiguste uuring tulemustega terved. Yamikul on puusa ja küünarliigese displaasiauuringu tulemus AB/00 ja Hopsal AA/00 (mõlemal terved). Oleme antud vanemate kombinatsiooni kasutanud ühe korra (Hellerkantri O-pesakond, 2016a.), pesakonnas oli 7 venda. Sel korral loodame saada ka mõne emase kutsika. Hopsa ja Yamiku järglased on pigem suuremakasvulised ning üsna lopsaka karvastikuga. Ootame sellest vanemate kombinatsioonist meie kennelile iseloomulikke alaska malamuute.

Kennel Hellerkantri alaska malamuudi kutsikad 2020