Kelgukoera kutsikad

Kennelis Hellerkantri on ligi 40 kelgukoera, kellest aretuseks valime vaid parimad. Meie kennelis sünnib aastas 2-3 pesakonda kelgukoera kutsikaid. Aretuses peame väga oluliseks koera iseloomu, tööomadusi ja tervist.

Kõik meie kutsikad on registreeritud FCI/Eesti Kennelliidu tõuregistris, nad on loovutamisel eakohaselt vaktsineeritud ning saanud regulaarselt ussirohtu. Iga kutsikas saab kaasa tõutunnistuse, Euroopa veterinaarpassi, pesateki, jalutus – ja kaelarihma ning esimeste päevade toidu. Soovi korral meiepoolne abi ja nõu kasvatamisel ning veokoeraspordi harrastamisel. Nõu saamiseks saavad kasvandike omanikud meiega ühendust hoida e-maili teel info@kelgukoerad.ee või Facebooki vahendusel. Siberi husky kutsika hinnaklass on 1200-1300€ ning alaska malamuudi kutsika hinnaklass 1300-1500€.

Kutsikaid saab broneerida pärast pesakonna sündi, jälgige infot kodulehel! :)


PLANEERITUD PESAKONNAD 2020

Meie kevad-suvised aretusplaanid lükkusid sügisesse…


Alaska malamuudi kutsikad

Hopsal sündis 13.oktoobril kaks emast kutsikat, üks neist hall-valge nagu ta ise ja teine must-valge nagu pesakonna isa Master. Mõlemad kutsikad on broneeritud.

Ema: Hellerkantri Hopsa
Isa: Night Trail Golden Hearted Master (imp.Rootsi)



Siberi husky kutsikad

Ootame siberi husky kutsikate sündi oktoobri 3.nädala paiku.
Ema: Hellerkantri Maya
Isa: Ice Av Viddashusky (imp.Norra)


KUI SOOVID KELGUKOERA…

Kelgukoertele on omane elada õues, kus nad saavad olla värskes õhus, vabalt liikuda, kaevata ja veeta aega oma karja liikmetega. Kui koer ei ole toas käimisega harjunud siis ta ei oska toas olemist väärtustada ja seda õues olles taga igatseda. Mis loomulikult ei tähenda seda, et kutsikat ei võiks toas käimisega harjutada. Kelgukoerad on oma loomult inimestega sõbralikud, mistõttu ei ole nad kuigi asjalikud majavalvurid. Oma sõbraliku loomuse tõttu sobivad nad ka lastega peresse. Kelgukoertele meeldib liigikaaslase seltskond. Nähes oma koeri kambas teineteise seltskonda nautimas oleme veendumusel, et kaks kelgukoera on parem kui üks… Kui võtad husky või malamuudi esialgu ainukese koerana võiksid pikemas perspektiivis kaaluda ka teise koera võtmist. Kelgukoerad on oma hingelt rännumehed! Et Su koer ei saaks üksinda rändama minna on väga oluline korraliku aia olemasolu. Kui maja ümber puudub koerakindel aed tuleb ehitada koerale spetsiaalne aedik, mis on vähemalt keskmise elutoa suurune. Aediku ehitamise ja kuudi osas saate nõu meie juures kohapeal (väga oluline on õige materjalivalik, aediku paigutus aias, suurus, kõrgus, pinnas, õige kuut …, ). Nii nagu paljudele teistele koeratõugudele meeldib ka kelgukoertel aeg-ajalt kaevata. Kaevamine on koera jaoks meelelahtuslik ja terpaapiline tegevus. Siberi husky on sobiv kaaslane inimesele, kes soovib koos koeraga aktiivselt liikuda. Huskydel (eriti tööliini koertel) on väga tugev veoinstinkt. Kui Sul puudub maja ümber suur aed, kus koer saab end tühjaks joosta tuleks lisaks tavapärastele jalutuskäikudele teha täiskasvanud huskyga 1-4x nädalas metsaradadel veotrenni. Distantsi osas vähemalt 3-5km. Talvel saab koeraga kelgutada, suusatada ja lumeta ajal (v.a suvel palavaga) harrastada jalgratta – ja tõukerattasõitu või hoopis maastikul joosta. Malamuudid on oma liikumistempolt aeglasemad kui huskyd. Malamuutide loomuomaseks liikumistempoks on 12-15km/h, huskydel ca 20-25km/h (sõltuvalt distantsist, treenitusest, eesmärgist). Malamuut on sobiv kaaslane inimesele, kellele meeldib matkata ja rahulikult looduses kulgeda.