Kelgukoera kutsikad

Kennelis Hellerkantri on ligi 40 kelgukoera, kellest aretuseks valime vaid parimad. Meie kennelis sünnib aastas paar pesakonda kelgukoera kutsikaid. Aretuses peame väga oluliseks koerte suurepärast iseloomu, tööomadusi ja tervist.

Kõik meie kutsikad on registreeritud FCI/Eesti Kennelliidu tõuregistris, nad on loovutamisel eakohaselt vaktsineeritud ning saanud regulaarselt ussirohtu. Iga kutsikas saab kaasa tõutunnistuse, Euroopa veterinaarpassi, pesateki, jalutus – ja kaelarihma ning esimeste päevade toidu. Soovi korral meiepoolne abi ja nõu kasvatamisel ning veokoeraspordi harrastamisel. Siberi husky ja alaska malamuudi kutsikate hinnaklass on 1300-1500€.

2021. aastaks on meil planeeritud 1 pesakond alaska malamuudi kutsikaid (broneerimine pärast kutsikate sündi). Pesakonna vanemate info lisame kodulehele jooksvalt.


KUTSIKAD 2020


Siberi husky kutsikad

Siberi husky kutsikad sündisid 25.novembril. Broneerimiseks on vaba veel 1-2 kutsikat. Kutsikad on valmis uutesse kodudesse minema jaanuari lõpus. Pesakonna isa läbinud mitmeid pikamaavõistlusi Norras, neist pikim ca 500km pikkune Finnmarkslöpet. Mõlemale vanemale on teostatud pärilike silmahaiguste uuring tulemusega leiuta ehk terved. Ei loovuta korterisse! Eelistame aktiivseid omanikke/peresid, kes soovivad harrastada koeraga veokoerasporti (jooksmine, jalgratta – tõukeratta – või kärusõit, kelguvedu, suusatajavedu).

Täpsem info kutsikate vanemate iseloomude, saavutuste jms kohta:
Ema: Hellerkantri Prada
Isa: Ice Av Viddashusky (imp.Norra)

Kennel Hellerkantri B-pesakond, 1-2 kutsikat on veel õigete omanike otsingul.


KUI SOOVID KELGUKOERA…

Kelgukoertele on omane elada õues, kus nad saavad olla värskes õhus, vabalt liikuda, kaevata ja veeta aega oma karja liikmetega. Kui koer ei ole toas käimisega harjunud siis ta ei oska toas olemist väärtustada ja seda õues elades taga igatseda. Mis loomulikult ei tähenda seda, et kutsikat ei võiks toas käimisega harjutada. Kelgukoerad on oma loomult inimestega sõbralikud, mistõttu ei ole nad kuigi asjalikud majavalvurid. Oma sõbraliku loomuse tõttu sobivad kelgukoerad ka lastega peresse. Kelgukoertele meeldib liigikaaslase seltskond. Nähes oma koeri kambas teineteise seltskonda nautimas oleme veendumusel, et kaks kelgukoera on parem kui üks… Kui võtad husky või malamuudi esialgu ainukese koerana võiksid pikemas perspektiivis kaaluda ka teise koera võtmist. Kelgukoerad on oma hingelt rännumehed! Et Su koer ei saaks üksinda rändama minna on väga oluline korraliku aia olemasolu. Kui maja ümber puudub koerakindel aed tuleb ehitada koerale spetsiaalne aedik, mis on vähemalt keskmise elutoa suurune. Aediku ehitamise ja kuudi osas saate nõu meie juures kohapeal (väga oluline on õige materjalivalik, aediku paigutus aias, suurus, kõrgus, pinnas, õige kuut …, ). Nii nagu paljudele teistele koeratõugudele meeldib ka kelgukoertel aeg-ajalt kaevata. Kaevamine on koera jaoks meelelahtuslik ja terpaapiline tegevus. Siberi husky on sobiv kaaslane inimesele, kes soovib koos koeraga aktiivselt liikuda. Huskydel (eriti tööliini koertel) on väga tugev veoinstinkt. Kui Sul puudub maja ümber suur aed, kus koer saab end tühjaks joosta tuleks lisaks tavapärastele jalutuskäikudele teha täiskasvanud huskyga 1-4x nädalas metsaradadel veotrenni. Distantsi osas vähemalt 3-5km. Talvel saab koeraga kelgutada, suusatada ja lumeta ajal (v.a suvel palavaga) harrastada jalgratta – ja tõukerattasõitu või hoopis maastikul joosta. Malamuudid on oma liikumistempolt aeglasemad kui huskyd. Malamuutide loomuomaseks liikumistempoks on 12-15km/h, huskydel ca 20-25km/h (sõltuvalt distantsist, treenitusest, eesmärgist). Malamuut on sobiv kaaslane inimesele, kellele meeldib matkata ja rahulikult looduses kulgeda.