Kelgukoera kutsikad

Kennelis Hellerkantri on ligi 40 kelgukoera, kellest aretuseks valime vaid parimad. Meie kennelis sünnib aastas 2-3 pesakonda kelgukoera kutsikaid. Aretuses peame väga oluliseks koera iseloomu, tööomadusi ja tervist.

Kõik kutsikad on registreeritud FCI/Eesti Kennelliidu tõuregistris, nad on loovutamisel eakohaselt vaktsineeritud ning saanud regulaarselt ussirohtu. Iga kutsikas saab kaasa tõutunnistuse, Euroopa veterinaarpassi, pesateki, jalutus – ja kaelarihma ning esimeste päevade toidu. Soovi korral meiepoolne abi ja nõu kasvatamisel ning veokoeraspordi harrastamisel. Nõu saamiseks saavad kasvandike omanikud meiega ühendust hoida e-maili teel info@kelgukoerad.ee või Facebooki vahendusel. Siberi husky kutsika hinnaklass on 1000€ ning alaska malamuudi kutsika hinnaklass 1200-1400€.

Kord aastas korraldame kenneli kasvandike kokkutulekut. Fotoalbum 2019.aasta kokkutulekust. Järgmine kokkutulek on planeeritud käesoleva aasta juuni alguses, augusti lõpus või septembri alguses.


PLANEERITUD PESAKONNAD 2020

1. Siberi husky kutsikad, X-pesakond (Brigi x Herkus)

Ootame pesakonna sündi juuni keskpaigas, kutsikate loovutus on augusti keskel.

Pesakonna ema on meie aretusemane Coastrunner’s Mac Big Hug’i “Brigi”, kes on meile varasemalt toonud 2 pesakonda väga häid järglasi. Tema järglastest elavad meie kennelis Jänku, Vicky ja Vapper. Brigi on väiksemat kasvu, kergelt käsitletav, sotsiaalne ja rõõmsameelne husky. Rakendis innukas pisike töömesilane, teiste emaste suhtes tolerantne. Ei ole aiast väljamuukija ega üleronija.

Pesakonna isaks valisime Norra ja Rootsi pikamaadisantsi liinidest husky nimega Northener Dr Herkus Monte “Herkus”. Kui alustada algusest siis paar aastat tagasi paaritasime Brigi Herkuse isaga (Frekkis Av Vargevass). Paraku ei õnnestunud meil sellest paaritusest Frekkise kõrge vanuse tõttu järglasi saada. Nüüd valisime Brigile paariliseks Frekkise poja Herkuse. Herkus on suuremat kasvu, sihvaka kehaehituse, ilusa karvastiku ja kauni välimikuga tööliini siberi husky. Meile meeldib, et ta on kergelt käsitletav, kuulekas ja teiste isaste suhtes väga tolerantne. Ei ole aiast väljamuukija ega üleronija. Herkus ja ta omanik Martins Kristons on osalenud paljudel veokoeraspordi võistlustel (enamasti sprindi distantsidel kuid tegemist on tegelikult pikamaa liinidest koeraga).

Nii Brigil kui Herkusel on suurepärane näitusehinne ja teostatud pärilike silmahaiguste uuringud tulemustega leiuta ehk terved. Pesakonnas võib oodata nii valgeid, kirjuid, hall-valgeid kui ka must-valgeid kutsikaid, kel võivad olla nii pruunid, sinised kui ka erivärvi silmad. Ootame huviga kutsikate sündi ning plaanime ühe kutsika endale jätta.

Herkus kõige ees (vasakpoolsem).
Coastrunner's Mac Big Hug
Brigi.


2. Alaska malamuudi kutsikad, Y-pesakond (Hopsa x Yamik)

Planeerime pesakonda suveks. Tulevase pesakonna ema on Hellerkantri Hopsa ja isa Noatak’s Dreamteam Uyamik Du Ima “Yamik”. Mõlemad vanemad on väga hea iseloomuga (ei ole agressiivsed teiste koerte suhtes). Yamik on rahulik ja lihtsalt käsitletav, Hopsa nimele vastavalt veidi temperamentsem. Mõlemad koerad on osalenud veokoeraspordi võistlustel baltikumis, saanud suurepäraseid näitusehindeid põhjamaiste kelgukoerte või alaska malamuutide erinäitustelt. Hopsa on ühtlasi ka Eesti Välimikutšempion. Nii Hopsal kui Yamikul on teostatud 3x pärilike silmahaiguste uuring tulemustega terved. Yamikul on puusa ja küünarliigese displaasiauuringu tulemus AB/00 ja Hopsal AA/00 (mõlemal terved). Oleme antud vanemate kombinatsiooni kasutanud ühe korra (Hellerkantri O-pesakond, 2016a.), pesakonnas oli 7 venda. Sel korral loodame saada ka mõne emase kutsika. Hopsa ja Yamiku järglased on pigem suuremakasvulised ning üsna rikkaliku karvastikuga. Ootame sellest vanemate kombinatsioonist meie kennelile iseloomulikke alaska malamuute.

Kennel Hellerkantri alaska malamuudi kutsikad 2020


KUI SOOVID KELGUKOERA…

Kelgukoertele on tõuomane elada õues, kus nad saavad liikuda, kaevata ja olla üheskoos oma karja liikmetega. Kui oled oma kelgukoera harjutanud regulaarselt toas käima siis üldjuhul naudib ta koos perega toas olemist väga. Kui koer ei sellega harjunud siis ei oska ta ka seda taga igatseda. Kelgukoerad on oma loomult inimestega sõbralikud, mistõttu ei ole nad kuigi asjalikud majavalvurid. Oma sõbraliku loomuse tõttu sobivad nad hästi ka lastega. Kelgukoertele meeldib liigikaaslase seltskond. Nähes oma koeri kambas teineteise seltskonda nautimas oleme veendumusel, et kaks kelgukoera on parem kui üks… Kui võtad husky või malamuudi esialgu ainukese koerana võiksid pikemas perspektiivis kaaluda ka teise koera võtmist. Kelgukoerad on oma hingelt rännumehed, ja et Su koer ei saaks üksinda rändama minna on väga oluline korraliku aia olemasolu. Kui maja ümber puudub koerakindel aed tuleb ehitada koerale spetsiaalne aedik, mis on vähemalt keskmise elutoa suurune. Aediku ehitamise ja kuudi osas saate nõu meie juures kohapeal (väga oluline on õige materjalivalik, aediku paigutus aias, suurus, kõrgus, …, ). Nii nagu paljudele teistele koeratõugudele meeldib ka kelgukoertel aeg-ajalt kaevata. Kaevamine on koera jaoks meelelahtuslik ja terpaapiline tegevus. Siberi husky on sobiv kaaslane inimesele, kes soovib koos koeraga aktiivselt liikuda. Huskydel (eriti tööliini koertel) on väga tugev veoinstinkt. Kui Sul puudub maja ümber suur aed, kus koer saab end tühjaks joosta tuleks lisaks tavapärastele jalutuskäikudele teha täiskasvanud huskyga 1-4x nädalas metsaradadel veotrenni. Distantsi osas vähemalt 4-5km. Talvel saab koeraga kelgutada, suusatada ja lumeta ajal (v.a suvel palavaga) harrastada jalgratta – ja tõukerattasõitu või hoopis maastikul joosta. Malamuudid on oma liikumistempolt aeglasemad kui huskyd. Malamuutide loomuomaseks liikumistempoks on 12-15km/h, huskydel ca 20-25km/h (sõltuvalt distantsist, treenitusest, eesmärgist). Malamuut on sobiv kaaslane inimesele, kellele meeldib matkata ja rahulikult looduses kulgeda.

Kui soovid alaska malamuuti või siberi huskyt siis kirjuta meile millise kodu koer Sinu juures saaks. Mis põhjusel soovite koera võtta, võimalused sportlikuks liikumiseks, aia olemasolu/aediku ehitamise plaan, kas peres on lapsi ja teisi lemmikloomi. :) Hetkel on meil avatud siberi husky kutsikate ootelist. Broneerimine toimub ootelisti alusel peale kutsikate sündi.