Kelgukoera kutsikad

Kennelis Hellerkantri on ligi 40 kelgukoera, kellest aretuseks valime vaid parimad. Meie kennelis sünnib aastas 2-3 pesakonda kelgukoera kutsikaid. Aretuses peame väga oluliseks koera iseloomu, tööomadusi ja tervist.

Kõik kutsikad on registreeritud FCI/Eesti Kennelliidu tõuregistris, nad on loovutamisel eakohaselt vaktsineeritud ning saanud regulaarselt ussirohtu. Iga kutsikas saab kaasa tõutunnistuse, Euroopa veterinaarpassi, pesateki, jalutus – ja kaelarihma ning esimeste päevade toidu. Soovi korral meiepoolne abi ja nõu kasvatamisel ning veokoeraspordi harrastamisel. Nõu saamiseks saavad kasvandike omanikud meiega ühendust hoida e-maili teel info@kelgukoerad.ee või Facebooki vahendusel. Siberi husky kutsika hinnaklass on 1000€ ning alaska malamuudi kutsika hinnaklass 1200-1400€.

Kord aastas korraldame kenneli kasvandike kokkutulekut. Fotoalbum 2019.aasta kokkutulekust.Planeeritud pesakonnad 2020a.

Käesoleval aastal on meie kennelis planeeritud 1 alaska malamuudi ja 2 siberi husky pesakonda.

1. Siberi husky kutsikad, X-pesakond

Planeerime pesakonna sündi mai lõpus, loovutus juuli lõpp. Tulevaste siberi husky kutsikate ema on Hellerkantri Sinella “Elli” ja isa meie Norra importkoer Ice Av Viddashusky “Ice”.

Ellil on olnud meie kennelis üks pesakond (Hellerkantri P-pesakond, 2017a) ning me oleme ta järglastega väga rahul. Elli esimese pesakonna kutsikatest jätsime endale Prada ja Pikkeri, kes on lihtsalt käsitletavad, rahulikuma ja pehmema iseloomuga siberi huskyd. Elli on lihtsalt käsitletav, sotsiaalne ja ääretult tolerantne teiste emaste suhtes nagu oli ka tema ema. Ellil on võistlustulemused sprindis, suurepärane näitusehinne põhjamaiste kelgukoerte erinäituselt, teostatud pärilike silmahaiguste uuring tulemusega terved. Elli on keskmisest veidi suuremat kasvu emane. Ei ole aiast üleronija ega väljamuukija (eeldus, et järglased sellised ei ole kuid paraku ei saa seda siiski garanteerida). Elli-tüüpi koer sobib hästi ka perekoeraks. Ice jaoks on see tema teine pesakond meie kennelis, tema eelmisest pesakonnast (Hellerkantri V-pesakond, 2019a.) jätsime endale Vicky ja Vapperi, kes on igati hakkajad ja tublid noored kelgukoerad. Ice on pikamaa kelgukoer, kelle tõime aretuseks 2018a. Norrast. Ice on läbinud mitmeid pikamaavõistlusi, millest tuntuim ja tublim saavutus on Finnmarkslöpeti ligi 500km pikkune distants. Meie silmis on Ice üheks suureks boonuseks on suurepärane söögi – ja joogiisu, mis on väga oluline faktor tõsisemal treeningperioodil ning võistlustel. Ice on keskmist kasvu tugeva tüübiga isane. Sisu poole pealt on ta julge, avatud, sotsiaalne, tolerantne teiste isaste suhtes, tohutu veoinnuga, väga hea stressitaluvusega. Kennelis üsna häälekas – oskab küsida ja nõuda haukumisega tähelepanu ja maiustusi. Ta on koer, kes läheks läbi tule ja vee. Nimetame teda omavahel pommikindlaks.. :) Ei ole aiast väljamuukija ega üleronija.

Sellest vanemate kombinatsioonist ootame hea stressitaluvusega sotsiaalseid huskysid, kes on ühtlasi ka ilusa karvastiku ja hea tõulise tüübiga. Pesakonnas võib oodata nii valgeid, kirjuid, hall-valgeid kui ka must-valgeid kutsikaid kel võivad olla nii pruunid, sinised kui ka erivärvi silmad. Meil on plaanis endale jätta sellest pesakonnast vähemalt üks kutsikas.

Me ei loovuta oma kutsikaid korterisse, sest oleme arvamusel, et husky on õuekoer, kuid see ei tähenda, et te ei või teda endaga tuppa võtta :) Husky, kes on harjunud toas käima, naudib toas olemist väga. Hea oleks kui huskyl oleks kaaslaseks teine koer (eelistatult teine husky). Kui võtad husky esialgu ainukese koerana siis pikemas perspektiivis võiksid kaaluda ka teise koera võtmist. Et husky ei saaks omapäi rändama minna on väga oluline korraliku aia olemasolu. Hea variant on ehitada koerale spetsiaalne koeraaedik. Aediku ehitamise ja kuudi osas saate nõu meie juures kohapeal (suurus, kõrgus, materjalivalik, paigutus aias jne). Tihti küsitakse, kas peame hakkama käima näitustel? – Ei pea, meil ei ole sellist kohustust. Meil on töökoerad. Huskyle tuleb pakkuda tõule loomupärast liikumist – siberi husky on sobiv kaaslane aktiivsele inimesele! Huskyga on tore koos sportida, husky on innukas vedaja ning temaga on lust talvel suusatada ja kelgutada ning lumeta ajal (v.a. suvel palavaga) jalgratta – ja tõukerattasõitu harrastada või hoopis maastikul joosta. Mõnusast harrastusest võib kasvada huvi võistusspordi vastu. Eestis edendab ja koondab veokoerasportlasi üle Kelgukoerte Klubi Baltosport, mille liikmete hulgas oleme ka ise ja paljud meie kasvandike omanikud. Lisaks Baltospordile korraldab vahvaid veokoerte võistlusi Spordicom, täpsemalt leiad info siit: https://edc.ee

Kui siberi husky on Sinu unstuste tõug ning Sa soovid huskyt olenemata tema silmade ja kasuka värvist siis kirjuta meile, millise kodu koer Sinu juures saaks (aia olemasolu/aediku ehitamise plaan, võimalused sportlikuks liikumiseks, kas peres on lapsi ja teisi lemmikloomi). :)


2. Alaska malamuudi kutsikad, Y-pesakond

Planeerime pesakonda suveks. Tulevase pesakonna ema on Hellerkantri Hopsa ja isa Noatak’s Dreamteam Uyamik Du Ima “Yamik”. Mõlemad vanemad on väga hea iseloomuga (ei ole agressiivsed teiste koerte suhtes). Yamik on rahulik ja lihtsalt käsitletav, Hopsa nimele vastavalt veidi temperamentsem. Mõlemad koerad on osalenud veokoeraspordi võistlustel baltikumis, saanud suurepäraseid näitusehindeid põhjamaiste kelgukoerte või alaska malamuutide erinäitustelt. Hopsa on ühtlasi ka Eesti Välimikutšempion. Nii Hopsal kui Yamikul on teostatud 3x pärilike silmahaiguste uuring tulemustega terved. Yamikul on puusa ja küünarliigese displaasiauuringu tulemus AB/00 ja Hopsal AA/00 (mõlemal terved). Oleme antud vanemate kombinatsiooni kasutanud ühe korra (Hellerkantri O-pesakond, 2016a.), pesakonnas oli 7 venda. Sel korral loodame saada ka mõne emase kutsika. Hopsa ja Yamiku järglased on pigem suuremakasvulised ning üsna lopsaka karvastikuga. Ootame sellest vanemate kombinatsioonist meie kennelile iseloomulikke alaska malamuute.

Kennel Hellerkantri alaska malamuudi kutsikad 2020


3. Siberi husky kutsikad, Z-pesakond

Kolmanda pesakonna osas on meil vanemate valik veel lahtine kuid arvatavasti tahame veel ühe korra kasutada aretuses oma suurepärast aretusemast Coastrunner’s Mac Big Hug’i ehk koduselt “Brigi”. Isase valiku osas on silmapiiril paar peigmehekandidaati kuid täpsemalt jagame infot siis kui plaanid on tehtud.