Paku kelgukoerale uus kodu

Meil on kaks vahvat kelgukoera, kellele olukorrast lähtuvalt soovime leida uusi kodusid perekoertena. Loovutame nad vaid juhul kui leiame õiged omanikud ja sobivad kodud! Mõlemad koerad on terved, krapsakad ja elurõõmsad, võõraste inimestega sõbralikud ja kelgukoertele omaselt uue keskkonnaga (koduga) hästi kohanevad. Neil on FCI/Eesti Kennelliidu tõutunnistused, veterinaarpassid, nad on kiibistatud ja vaktsineeritud. Loovutustasud 200-400€. Kumbki koer ei ole saadaval järglaste saamiseks. Tulevases kodus peab olema koerakindel aed või piisavalt suur koeraaedik (võib olla ka alles rajamisel).

Miks võtta vanem koer?
– võimalus pakkuda vanemale või keskealisele koerale mõnusat pensionipõlve, armastust ja kodu lühemaajalisel perioodil (kutsika võtmisega tuleb arvestada pühendumus 10-16 aastaks).
– täiskasvanud koera puhul näed, mis on temast kasvanud. Millised on tema tugevused ja puudused. Kas koeral on esinenud haigusi või on olnud terve.
– koer on pea koheselt valmis seiklusteks ehk pikemateks jalutuskäikudeks, veotreeninguks ja matkadeks (kutsika võtmisel tuleb oodata 1-1,5 aastat).
– sõltuvalt täiskasvanud koera iseloomust võib temast saada nooremale koerale suurepärane õpetaja, kaaslane ja tugiisik.
– pakkuda üksikule seltsilist.

Kui Sul on võimalus ja soov pakkuda sobivat ja armastavat kodu Haltyle või Kendrale siis võta meiega ühendust e-maili teel: info@kelgukoerad.ee


Alaska malamuut – Halty

Oktoobris 8-aastaseks saanud Halty on kaunis alaska malamuudi proua, kes on ühtlasi kogunud palju tunnustust koerte näitustelt, mida kinnitab tema Eesti välimikutšempioni tiitel. Halty on rahulikus tempos traavija – temaga võib soovi korral harrastada ka tõukeratta või kelguvedu. Halty on sotsiaalne, avatud ja julge olemisega kaunis alaska malamuut. Püsib ilusasti aedikus ja oskab olla ka toas. Võõrastega sõbralik kuid ei sobi väikeste lastega perre. Ei ole problemaatiline teiste koerte suhtes. Haltyle on teostatud 2x pärilike silmahaiguste uuring tulemusega terved ning puusa – ja küünarliigeste uuring tulemustega BA/00 (terved).


Siberi husky – Kendra

Aasta viimasel päeval oma 6. sünnipäeva tähistanud Kendra on väga armastava ja hella iseloomuga huskypreili. Ta sobiks suurepäraselt üksikuks perekoeraks või sõbraks isasele koerale. Paraku ei klapi meie teiste emaste koertega. Selle eest on ta väga kuulekas ja inimesega kontakti otsiv, armastab pai ja hellitusi. Püsib ilusasti aedikus ning oskab olla ka toas. Kendra on väga innukas ja tubli vedaja – tema uus omanik võiks viia teda vaiksematele metsaradadele, kus saaks temaga joosta ja/või tõukerattaga sõita.