V-pesakond: Brigi x Ice, 2019

Kennel Hellerkantri V-pesakond sündis 15.märtsil 2019. Pesakonna vanemateks on pikamaa distantsi siberi huskyd Coasrunner’s Mac Big Hug ja Ice Av Viddashusky. Pesakonnas on 3 piebald värvidega emast ning 1 hall-valge ja 1 must-valge isane.

Kutsikate isa Ice Av Viddashusky on 8-aastane pikamaavõistluskoer, kelle importisime meie kennelisse möödunud sügisel Norrast. Ice on olnud teenekas võistluskoer ning väga hea aretuskoer. Ice on võistelnud mitmetel pikamaavõistlustel, nendest tuntuim Finnmarkslöpet, kus ta läbis ca 500km pikkuse distantsi. Ice isa on legendaarne pikamaakoer Nathan Av Vargevass.

Kutsikate ema Coastrunners Mac Big Hug ehk koduselt Brigi on peagi 8-aastaseks saav pikmaaliinidest pärit siberi husky, kelle ostsime kutsikana Soomest. Brigil on eelnevalt olnud üks pesakond. Sellest pesakonnast jätsime kennelisse kasvama ühe emase kutsika, Hellerkantri Jänku, kellest tänaseks on saanud rakendi juhtkoer. Brigi on väiksemat kasvu emane, ta on väga tolerantne, kergesti käsitletav ja julge iseloomuga. Brigi isa Macadamia of Jedeye on pärit USAst ning ta on finiheerunud Iditarodi pikamaavõistlusel (ca 1600km). Brigi ema Coastrunner’s Darling on olnud Mikael Bäckmani (Brigi kasvataja) pikaajaline võistlusrakendi juhtkoer.

Vaata lisaks “Sõber koer” saadet meie kelgukoertest: “Milline koer on siberi husky?”

Pilte kutsikatest leiab meie Facebooki albumis: Brigi x Ice