Aptorhome Rocco

Rakendi juhtkoer ja aretuskoer. Võistluskoer aastatel 2011-2016.

Rocco on koduselt veel tuntud ka kui Roca, Rocodill, Krokodill ja Kroks :)

Sündinud: 27.05.2010
Ema:
 Sainen Welda
Isa: Dacabe Zombi
Kasvataja: Sulev Aarma
Omanik: Helle Kaljula
FCI / Eesti Kennelliidu register

Iseloomustus

Rocco on keskmisest veidi suuremat kasvu, ilusa tiheda karvastikuga isane siberi husky. Rocco on meie aretusisase – Dacabe Zombi, aliment kutsikas ning ta on sündinud kennelis Aptorhome. Rocco jäi sellest pesakonnast meile kõige enam silma ja nii ta väljavalituks sai ning meile elama tuli. Rocco võistles 2011.aastal noorele eale ja vähesele võistluskogemusele vaatamata Mariini MMi rakendis, saavutades 4-koera käruveo klassis 15.koha. Rocco õde Rymma (koduselt Luna) elab Leedus, ta on mitmekordne jalgrattaveo Baltic Cup karikasarja võitja ning suurimaks saavutuseks on maailmameistri võistlustel hõbemedal (omanik Ridas Karaška).

Iseloomust rääkides võib öelda, et Rocco on meil kõige suurem lembelinnuke, kes naudib inimese tähelepanu ja paitusi. Rocco on julge, kiire ja eriti innukas vedaja, kes annab endast rakendis maksimumi. Kuid noorukina oli ta üsna paigalpüsimatu kukeke. Rakendis joostes pakkusid talle alatihti huvi põldudel olevad linnukesed ja loomakesed. Samuti ei öelnud ta ära võimalusest võtta sõna mõne omast vanema isasega. Teismeea möödudes ja aina suureneva võistluskogemusega muutus Rocco üha paremaks ja tublimaks. Temast kujunes kindel juhtkoer ja džentelmän, keda ei huvitanud enam sõnavõtud matsidega :-D Roccost rääkides ei saa mainimata jätta, et tegemist on ühe suuremat sorti Casanovaga (vt. pilte all pool). Kui mõnel läheduses elaval emasel on jooksuaeg siis Rocco on kui nõiutud – ta võib naaberaediku ääres istuda, kaevata ja oodata mitmeid päevi, sealjuures ununeb muidugi ka söömine. Teist sellist meil ei ole. Kuigi kui meenutada siis Rocco isa Zombil oli samuti emaste jooksuaegadel pea ja mõtted pilvedes…. :) Roccol on olnud 3 pesakonda järglasi kolme erineva emasega: Coastrunner’s Mac Big Hug (J-pesakond, 2014a.), Hellerkantri Mary Poppins (M-pesakond, 2015a.) ja Maglelin Genji (T-pesakond, 2018a.). Tuleb tunnistada, et M-pesakond oli Rocco ja tema võistluskaaslaseMary Poppinsi salaplaan… sellist vanemate kombinatsiooni ei oleks me ise kindlasti kokku pannud. Kuid täna võime aga öelda, et nende omavaheline plaan osutus vägagi õnnestunuks. Jätsime sellest pesakonnast endale Montoni, Moony ja Maya. Montonist on saanud meile uus juhtkoer, Moonyst on saamas juhtkoer ja meie kõigi lemmik Maya on tõeliselt armastusväärne husky, keda plaanime tulevikus ka aretuses kasutada. Rocco esimesest pesakonnast elab meie kennelis Jänku, kellest on samuti saanud juhtkoer. Tublid rakendi juhtkoerad on veel ka Rocco järglased Jipii Milka ja Turbo, kes elavad kennelis Myrgel’s. Muidugi esineb igas koeras ka puudusi (ideaalset koera ei ole olemas!) kuid üleüldiselt on Rocco meie jaoks suurepärane koer ja väärtuslik aretuskoer, kelle järglastes on tublisti juhtkoera hinge. Ka Rocco enda isa, Dacabe Zombi, oli Soome töötšempion ning sooritanud Soomes juhtkoera testi kõrgeimale hindele. Käbid ei ole kändudest kaugele kukkunud :)

Iseloomustus on kirjutatud 2020a.

Balto Kevadkarikas 2018 võistlusel.
Ühel sügishommikul (2019a.) avanes õue minnes selline vaatepilt: Rocco oli oma aedikust välja muukinud ja kaevanud Embla aia taha suure augu. Ise augus truult oodates. Emblal oli jooksuaeg.
Siberi husky kaevamine
Ega vanus loe… Roccol arvab, et on 9 aastase veteranina veel küllaltki tegutsemisindu täis. Elu on meid õpetanud – oleme aia alt läbikaevamise koertele võimatuks muutnud (ptüi-ptüi-ptüi).
Hellerkantri Huskypark siberi huskyde rakend 2019
Rocco moodustab oma tütre Jänkuga väga hea juhtkoerte paari, 2019a.
Rocco Paliveres Balto Sügiskross 2014 võistluse stardi eel.
Meeri ja Rocco juhtpaarina Balto Sügiskross 2014 võistlusel Paliveres
Rocco tagumises paaris, Baltic Cup 2015 1.etapp Leedus
Meeri ja Rocco juhtpaarina Baltic Cup 2014 finaalvõistlusel Lätis.
Veokoeraspordi võistlus Talvekarikas 2012, Rocco 2a.
Õekese Rymmaga, 2010a.
Pisike Rocco, 2010a. Küll ta oli ikka armas punapäine rebane!
Rocco, 2010a.

Rocco isa ja ema

Isa Dacabe Zombi, fotol 9a. (2012a.)
Dacabe Zombi
Isa Dacabe Zombi, 9a. (2012a.)
Ema: Sainen Welda, fotol 6a. (2011a.)