KENNEL HELLERKANTRI

Kuidas sai kennel nime?

Meie koerte kasvandus ehk kennel kannab Hellerkantri nime.
Nime esimeses pooles on kenneli looja eesnimi (Helle), r-täht tähistab meie kodu (Raja talu) ning kantri viitab kantristiili lembusele. Meie pere on kolmeliikmeline – kenneli looja on pereema Helle, kes on koerandusse kaasanud ka tütre Mariini ja abikaasa Jaanuse. Kennel on ametlikult kinnitatud FCI registris 24.augustil 2004a. Seda päeva võib lugeda ka ühtlasi meie kenneli sünnipäevaks.

Helle siberi huskydega jooksuaedikus, 2020a.


Meie kelgukoerad

Kasvatame FCI/Eesti Kennelliidus registreeritud tõutunnistusega põhjamaised kelgukoeri – alaska malamuute ja siberi huskysid. Meie kennelis elab 35 kelgukoera, kellest üle poole moodustavad meie kallid ja väärikad veteranid. Kelgukoeranduses loetakse meie koerte arvu keskmise suurusega kenneliks. Selline koerte arv annab meile ühtlasi võimaluse valida aretuseks vaid parimaid koeri.


Aretuse baaskoerad

Oleme toonud oma aretuse baaskoerad välismaalt: Soomest, Rootsist, Norrast, Leedust, Taanist, Prantsusmaalt ja Kanadast. Importimise eesmärgiks on kasutada aretuses paremate iseloomudega ja tööomadustega koeri ning laiendada geneetilist baasi nii oma kennelis kui ka üleüldiselt Eestis. Meilt on oma aretuse baaskoerad saanud ka mõned teised Eesti kelgukoerte kasvandused.


Järglased

2,5-aastase pausi järel on meil taas kutsikad! Siberi husky D-pesakond sündis 21.mail 2024.


Kelgukoerte elu-olu

Peame väga oluliseks, et koerad tunneksid end suures kogukonnas elades hästi. Oleme rajanud 3 suurt jooksuaeda, mis on ühendatud aedikutega, kus koerad elavad kahe kuni kolmestes gruppides. Saame lasta koeri otse aedikutest jooksuaeda, kus nad saavad igapäevaselt liikuda ja suhelda teiste gruppidega. Rohkem pilte kenneli elu-olust näeb meie Facebooki albumis.


Veokoerasport, tõukatsed ja koeranäitused

Pakume oma kelgukoertele treeningperioodil (sügisest-kevadeni) loomupärast tegevust, milleks on vedamine. Koerte treenimiseks kasutame veokäru, ATVd ja talvel kelku. Osaleme veokoeraspordi võistlustel ja käime aeg-ajalt ka koertega RMK loodusradadel matkamas.

Oleme harrastanud ja edendanud veokoerasporti Eestis aktiivselt aastatel 2006-2018. Kõige esimene ja suurem võistlus, millest osa võtsime oli Baltic Cup 2008 Kernaves, Leedus. See võistlus oli ühtlasi ka esimene Baltic Cup võistlus. Meie perest osalesid 2-koera tõukerattaveo klassis Mariin ja Helle. Võistlesime seal oma esimeste siberi huskyde – Zorro, Zombi, Kiisu ja Keijuga. Sealt edasi kasvas huvi veokoeraspordi vastu nõnda suureks, et oleme osa võtnud ca 80st veokoeraspordi võistlusest Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Venemaal, Valgevenes, Saksamaal ja Norras. Samuti oleme osalenud 2x Euroopa – ja 2x maailmameistrivõistlustel käruveo, kelguveo ja tõukerattaveoklassides. 2012. aastal asutasime perega MTÜ Kelgukoerte Klubi Baltosport, mis on tänaseni suurim ja aktiivseim veokoeraspordi organisatsioon Eestis. 2020. aastast võistleb meie perest veokoeraspordi võistlustel vaid peretütar Mariin. Kelgukoerte omanikena peame oluliseks võtta osa põhjamaiste kelgukoerte veokatsest, esimene katse toimus 2019.aasta sügisel. Kord aastas võtame oma kelgukoertega osa tõu ja/või põhjamaiste kelgukoerte erinäitustest.

Oleme liikmed järgmistes organisatsioonides: Eesti Kennelliit, EKL Põhjamaiste Kelgukoerte Katsete Kogu, Kelgukoerte Klubi BaltosportAlaska Malamuutide Liit ja Eesti Siberi Husky Ühing 

Mõningaid võistlusmomente meie pere fotoalbumist.


Huskypark – meie kelgukoerte külastamine


Inimeste suure huvi tõttu meie tegemiste vastu alustasime Huskypargi (Huskypark OÜ) nime alt pakkuma kõigile huvilistele harivat ja elamuslikku külastust meie kelgukoerte juurde. Selleks oleme loonud külastuspaketid, millega on kõigil huvilisel võimalus tulla meie kelgukoertega tutvuma ja minna soovi korral nendega jalutama või jooksma. Suurematele huvilistele näitame hea meelega veokoeraspordi varustust ja räägime nii spordist kui kelgukoertest lähemalt.