Huskypargi kelgukoerte kodukohviku pühapäev Raplamaal

Jeehaa! Huskypargi kelgukoerte kantritalu avab oma väravad ning kutsub teid 8.juulil kodukohviku pühapäevale. Viime läbi talu ringkäigu, kus näitame pere hobuseid ning tutvume meie mitmekümne kelgukoeraga – alaska malamuutide ja siberi huskydega.

Peale ringkäiku suundume indiaani püstkotta ning viime teid traktori järelkärus väikesele vahvale lõbusõidule, mis kulgeb talu teraviljapõldude ääres ning läbib väikse metsatuka. Kui raudhobu raugeb ootab teid kantritemaatlises taluaias kohv, kissell ja maitsev tort koduaia marjadega.

Lastele lisab kindlasti põnevust väike armas mängumajake. Külalistele on uudistamiseks avatud kelgukoera teemaline palktareke. Lisaks näeb meie aias erinevate skulptorite valmistatud puuskulptuure. Kes soovib, saab lisatasu eest broneerida stiilse minifotosessiooni imearmsate alaska malamuudi kutsikatega.

Alustame ringkäikudega 8.juulil, kell 11.00, 14.00 ja 17.00

 

 

Osalustasu:
15€ suurele, 10€ pisemale, alla 3-aastasele 5€. Tasuda saab vaid sularahas.

Osalustasu sisaldab Huskypargi sissepääsu, talu ja koeri tutvustavat ringkäiku, lõbusõitu traktori järelkärus, torti, kohvi ja kisselli taluõues.

 

Fotosessioon:
Lisatasu eest minifotosessioon kutsikatega 50€, millest saad 10 järeltöödeldud orginaalsuuruses fotofaili. 


Registreerimine:

Hea oleks kui registreeriksid külastuse ette e-mailil: info@kelgukoerad.ee või helistaksid tel. 5569 2272 Kuid kui Sa veel oma plaane ette ei tea, oled ikkagi meile pühapäeval külla oodatud!


Asukoht:

Meie leidmiseks sisesta Google Mapsi või Waze’i: Huskypark OÜ
Huskypark asub Kalbu külas, Kehtna vallas, Raplamaal. Tunnikese sõidu kaugusel Tallinnast.


Külaliste meelespea:
Meil saab tasuda ainult sularahas.
Ekskursioonidega alustame täpselt kell 11:00, 14:00 ja 17:00, palume kohale jõuda Huskyparki 10-5 minutit varem. :)

 

Sündmuse tähistamine kelgukoerte turismitalus Raplamaal

 

Juunikuu matkad kelgukoertega Huskypargis

Raadiost võib nüüd alalõpmata kuulda meie juunikuu rahvushitti “Jaanipäevaks kõrgeks kasvab rohi…” – jajah, meil Huskypargis on rohi juba enne jaanigi nii kõrge, et vaevu paistavad matkalised selle seest välja. Kui ei usu, tule mõõda ise!

Niisiis täna Huskypargis: töine Eesti lipu esmaspäev, renoveerime kuute ja ehitame koertele aedikuid. Märkan, et telefon on helisenud kolm korda. Mõtlen endamisi, et paganama Viasat, tahab saada vastust lepingu jätkamise osas. Vastust mul ei ole kuid helistan siiski tagasi. Kergendus. Selgub hoopis, et kaks külalist soovivad tulla Huskyparki. “Sobib, aga tulge paari tunni pärast, meil siin töö veel veidi pooleli.” Jah. Pooleliolev töö jääb peale kõne lõppu kus seda ja teist ning algab hoopis muru niitmine, aedikute kraamimine, koerte kammimine, pirukate küpsetamine ja tordi meisterdamine. Kaks tundi möödub lennates ning olemegi ettevalmistustega peaaegu et ühel pool.

Meie külalisteks on kaks toredat noort, kes soovivad tänase päevaga midagi aktiivset ja teistsugust peale hakata. Pakett Moony ehk Huskypargi külastus, talu, hobuste ja kelgukoeranduse tutvustus, matk alaska malamuutidega ning kerge eine tarekeses sobib neile igati hästi. Näod on naerul nii meil kui neil. Tunneme, et meil on jälle külalistega vedanud… sest meile meeldib, kui teile meeldib! Ja eriti meeldivad meile külalised, kes tunnevad asja vastu huvi ja esitavad igasuguseid toredaid ja asjalikke küsimusi. Siis jätkub juttu ikka päris kauaks ja me ise oleme ka nii hoos, et igasugune ajataju kaob. 

Nu ja tarekeses kohvitassi ääres istudes saame külalistelt lisaks hüva nõu kodulehe osas – selgub, et nad teavad veebivärgist sama palju kui meie kelgukoertest. Win-win! Aitäh teile ja kohtume loodetavasti taas!

Hellerkantri Huskypark kelgukoerte matkad juunikuuus Raplamaal

 

Huskypargi kelgukoertega Raplamaa rabadesse

Jaaaaa…meile meeldivad need mõnusad õhtud rabas ning me tahaksime ka Sind kaasa kutsuda!  Kelgukoerad on Sulle rabamatkal teenäitajad, sõbrad ning lõputute paide nautlejad.

Tutvume Huskypargi kelgukoerte taluga, matkame rabaradadel, peame pikniku ja veedame koos mõnusalt aega. Pakett Tomi lisainfo leiad meie kodukalt Tule meile külla lehelt.

Rabamatk kelgukoertega
Meie alaska malamuut Staari naudib ilmselgelt rabas olemist :) 

 

 

Huskypargi talvehooaja kokkuvõte

Selline oli meie kelguhooaja viimane sõit möödunud pühapäeval, 11.märtsil 2018! :)

Kennel Hellerkantri ja Huskypargi kelgukoerad Raplamaal

Lisaks Eesti külalistele käisid Huskypargis kelgukoertega tutvumas ja rakendisõidul külastajad Inglismaalt, Belgiast, USAst, Malaisiast, Austraaliast, Uus-Meremaalt, Küproselt, Rootsist, Austriast, Türgist, Saksamaalt, Indoneesiast, Portugalist, Ukrainast, Prantsusmaalt, Hiinast, Lõuna-Koreast, Lätist, Hollandist, Araabia Ühendemiraatidest, Valgevenest, Tšehhist, Iirimaalt, Singapurist, Usbekistanist, Venemaalt, Itaaliast, Tšiilist, Indiast, Lõuna-Aafrikast ja Kanadast. Aitäh! Thank you! Meile meeldib, et teile meeldib!

 

Karge talvehommik ja kelgukoerte jalgsimatk külalistega Inglismaalt

Miinuskraadide saabumisega muutusid meie kelgukoerad eriti ootusärevaks ja aktiivseks. Ehkki kelgutamiseks lund veel napib, saab meil sellegipoolest koertega aktiivselt aega veeta. Kelgukoerte jalgsimatk on selleks ideaalne viis!

Reedel käis Huskypargis külas seltskond Inglismaalt – ühel noormehel oli sünnipäev ning ta otsustas seda pidada oma sõpradega justnimelt Eestis! Ei saa mainimata jätta, et ilm oli selleks puhuks nagu tellitud!

Nagu ikka alustasime külastusringi hobuste, kelgukoerte, kelkude ja kutsikate tutvustamisega. Peale seda suundusime kelgukoertega jalgsimatkale, soojendasime end püstkojas lõkkepaistel, einestasime ja vaatasime kelgukoerte teemalisi videosid küdeva kaminaga tarekeses. Inglased, nagu ikka, on rõõmsad ja avatud. Neile meeldib, meile meeldib!

Tundub, et uus nädal toob lõpuks kauaoodatud lumelisa. Hoiame pöidlaid ja käppi, et meie kelgukoerad saaksid lõpuks ometi teha seda, mida nad ülekõige armastavad. Ei, selleks pole kuudikatusel kondi närimine (kuigi ka see meeldib neile väga). Kelgukoerad armastavad ülekõige joosta lumistel radadel, so as we do.

Seniks aga pildiseeria Huskypargi kelgukoerte jalgsimatkast 12.jaanuaril:

Hellerkantri Huskypark kelgukoerte jalgsimatk Raplamaal

Hellerkantri Huskypark kelgukoerte jalgsimatk Raplamaal

Hellerkantri Huskypark kelgukoerte jalgsimatk Raplamaal

Hellerkantri Huskypark kelgukoerte jalgsimatk Raplamaal

Hellerkantri Huskypark kelgukoerte jalgsimatk Raplamaal

Hellerkantri Huskypark kelgukoerte jalgsimatk Raplamaal
Jänku külalisega miilustamas. Või siis ikka vastupidi!? :))

Hellerkantri Huskypark kelgukoerte jalgsimatk Raplamaal

Vaata videos ka väikest üllatust, mille tegime tarekeses sünnipäevalapsele: Happy birthday

Kui Sul nädalavahetuse plaanid tegemata, oled oodatud meile külla! Kui lund napib, lähme matkama, kui lund rohkelt, lähme kelgutama! Broneeri külastuspakett Keiju või Zuuzy kirjutades meile: info@kelgukoerad.ee

 


 

Huskypargis saab kelgukoertega matkata

Paraku pole ilmataat lumega sel hooajal kuigi helde olnud, mistõttu korraldame Huskypargi külastajatele kelgusõitude asemel koertega jalgsimatku koduümbruses või rabaradadel.

Kelgukoerte jalgismatk Huskypargis
Huskyd arvavad muidugi, et nende järel peaks ikkagi jooksma mitte kõndima :)) 

Matkatiimi oleme valinud meie eakamad kelgukoerad, kes on vanusega muutunud “veidi” rahulikumaks, ning kes ei osale enam nii palju käru – või kelguveotreeningutel. Seega meie põhilistemateks matkasellideks on siberi huskyd Keiju (12a), Zalla, Zissy, Zuuzy (9a), Tom ja Nilsson (7a) ning alaska malamuudid Star ja Novesta (11a).

Kelgukoerte jalgismatk Huskypargis
Külastajatele meeldivad koerad ja meie koertele meeldivad külastajad – seda näitab hästi Tomi avatud ja rõõmus kehakeel :)

Meil on hea meel, et tänu üsna tihedale matkagraafikule saavad kenneli pensionärid rohkem külastajate poolset tähelepanu.

Kelgukoerte jalgismatk Huskypargis
Zissy, Keiju, Zalla ja Tom külalistega

Huskypargi kõige populaarsem lumeta aja külastuspakett kannab meie armsa ja kalli valge siberi husky Keiju nime. Lühidalt sisalab Keiju pakett Huskypargi tutvustusringi, jalgsimatka, lõket püstkojas ning teed & kooki kelgukoerateemalises tarekeses.

Kelgukoerte jalgismatk Huskypargis
Keijule meeldib juttu puhuda ning Keiju on loomu poolest väga kuulekas. Keiju on eriline ning meile väga armas koerake. Samuti on ta meie üks esimestest huskydest :) 

Aasta viimasel päeval paistis Huskypargis päike, õhus oli tunda talve kargust ning veidi kulunud lumevaip kattis kahvatuna näivat maapinda. 31.detsember oli ideaalne, et saata ära punase tulekuke aasta ning astuda reipal sammul kelgukoertega kollase maakoera aastasse!

Kelgukoerte jalgismatk HuskypargisTubli kelgukoerana on Zalla oma töösse väga pühendunud

Kelgukoerte jalgismatk HuskypargisKas saaks veel pai?! :)

Lisainformatsiooni Huskypargi külastuspakettide kohta leiad Tule meile külla! lehel.

 


 

Huskypargis on kelguhooaeg ametlikult avatud!

Täna, 17.detsembril algas Huskypargis talvine kelguhooaeg! Päeval pidasime ühe ettevõtte talvepäeva ning õhtuhämaruses said kelgusõitu nautida neli külalist Inglismaalt kümnese siberi husky rakendiga.

Kelgukoertega sõit Raplamaal HuskypargisMeie kõige tublimad juhtkoerad Hellerkantri Pipi Pikksukk & Hellerkantri Zipo

Huskypark dog sledding in EstoniaHuskyparki saab külla tulla ka õhtul / Visitors from England in our night tour

 


 

Mudilasi ootab Huskypargi jõulumaal kelgukoerad ja traktorisafari

Tänasel päikselisel ning veidi kargel talvehommikul sõitis Huskypargi ette hall minibuss, mille uksest hakkas riburada väljuma väikseid rõõmsaid kollaseid tegelasi. Ei, ei… tegu ei olnud meile teada-tuntud Minionidega vaid hoopis kollastes helkurvestides rõõmsate Eesti mudilastega Assaku lasteaiast! :)

Lisaks päkapikk Hellele ja huskytüdruk Mariinile tervitasid väravas noori särasilmi meie alaska malamuudid Star ja Novesta, kes said lastelt kordamööda paitusi. Kui paid said peaaegu, et otsa tõttasime teretama meie talu hobuseid! Lapsed said anda Halloole, Melonile ja Nukukesele nende kõige lemmikumat maiustust maamunal, milleks on otseloomulikult krõmpsuv must leib!

Kui leibadest jäi järele vaid puru siis oligi aeg hakata tutvuma Huskypargi kelgukoertega, kellele võis peopealt pakkuda krõbuskeid.

Kui ka krõbuskikott oli tühjaks maiustatud ja talule tiir peale tehtud, ootas ees midagi uut ja põnevat, mis pani laste silmad särama! Kuna lund napib siis tegemist ei olnud kelgurakendi sõidu vaid hoopistükis traktorisafariga!

Lasteaed Huskypargis

Peremees Jaanus tõstis mudilased ükshaaval järelkärule ning kui kohad sisse said võetud algas sõit metsa poole, et viia loomadele jõuluks talvemaiustusi.

Huskypargi päkapikk MihkelHuskypargi päkapikk Mihkel helistas lastele safari sõidul kellukest :) 

Kõik lapsed said oma äranägemise järgi katta metsas loomade jõululaua. Mõni laps torkas leivaviilud puuoksa külge, teine aga pani kännule õunu ja porgandeid ning kolmas puistas kuuse alla teravilja.

metsloomade toidulaud

Kui jäneste, metskitsede ja linnukeste jõululaud sai kaetud, jätkus safarisõit püstkoja poole, kus oli aeg ka endale midagi maitsvat hamba alla pista!

Kuna Eestlane on ikka laulurahvas siis teel püstkotta hakkasid lapsed hoogsalt esitama lasteaias õpitud jõululaule ning nii see safari meil “rulli-rulli-rulli…sa tainast rulli ja välja lõika piparkoogi südaaa-me-keeee ” laulu saatel püstkoja juures lõpule veeres.

Lasteaed Huskypargis

Indiaani tipiis said lapsed grillida lõkkel vorstikesi ning nosida ahjusoojasid pirukaid. Päkapikk Helle jutustas paar huvitavat lugu ning mõne hetke pärast kuulasime meie kelgukoerte ühendkoori esituses lugu “Hundiulg”.

Kui esimene nälg kustutatud jalutasime tagasi koerte juurde ning astusime sisse küdeva kaminaga tarekesse, kus ootas meie pisikesi külalisi kodune küpsisetort, marjatee, piparkoogid ja magusad mandariinid.

Lasteaed Huskypargi kelgukoerte talus Raplamaal

Nii meie kui laste päev oli täis rõõmu, päikest, punetavaid põski ja säravaid silmi. Saime lapsi rõõmustades ka ise väga positiivse emotsiooni ning ootame suurima rõõmuga külla uut lasteaia – või koolirühma!

Kelgukoerte jalgismatk Huskypargis Raplamaal

Külastuse hind lasteaia või algkoolilaste grupile (al. 15 inimest) on 15€ osaleja kohta. Külastusi saame pakkuda aastaringselt! Kui oled huvitatud tulema Huskyparki külla siis saada meile kiri info@kelgukoerad.ee või helista Hellele tel. 5569 2272

Rõõmsate (taas) kohtumisteni!

Huskypargi pererahvas,
Helle, Mariin, Jaanus


 

Kingi targalt, kingi elamusi – saadaval on Huskypargi kelgukoerte talu kinkekaardid

Kui Sa ei tea mida kinkida sõbrale, kel on justkui kõik olemas siis meil on selleks lahendus :)  Kingi talle elamusi! Ka sel aastal on võimalik soetada kelgukoerte talu kinkekaarte. Valikus on neli vahvat ja elamusrikast kinkekaardi paketti:

Kinkekaart Zuuzy – Huskypargi külastus ja kelgusõit siberi huskydega

Huskypargi külastuse käigus tutvustame teile meie pere hobuseid ja kelgukoeri – alaska malamuute ning siberi huskysid. Peale ringkäiku rakendame koerad kelgu ette ja alustame kelgusõitudega. Külalised saavad võtta istet kelkudel, mida veavad 8-12 siberi husky tõugu kelgukoera. Sõit kulgeb maastikul tehes 1km pikkuse ringi ümber metsatuka. Pärast kelgusõitu suundume hubasesse küdeva kaminaga tarekesse, kus pakume teile kuuma teed, maitsvat pirukat ja torti.Lumisel ajal oled oodatud külla ka tööpäeva õhtul! Huskypark muutub müstiliseks talvemaaks hämaruses kui süütame jõulutulekesed, küünlad ning teeme kelgusõitu pealambi valgusvihus. Teadagi on tõsiasi, et öös on asju… Paketi kestvus on orineteeruvalt 2-3 tundi. Kinkekaardi kehtivusaeg on talvehooaeg 2017/2018.

Kinkekaardi maksumus ühele 50€, kahele 100€
Iga lisanduv täiskasvanu 50€. Lapsed alla 1.5m 25€, 1-3a. 15€

Kinekaardi saadame Sulle failina. Kui soovid saada kinkekaarti trükituna lähimasse pakiautomaati, lisandub hinnale 7€

Telli kinkekaart Zuuzy

Kingi targalt kelgukoerte turismitalu Huskypark kinkekaart

 

Kinkekaart Iko – Huskypargi külastus ja kerge eine tarekeses

Huskypargi külastuse käigus tutvustame teile meie pere hobuseid ja kelgukoeri – alaska malamuute ning siberi huskysid. Peale ringkäiku suundume hubasesse kelgukoerte teemalisse tarekesse, kus pakume kamina tule paistel kuuma teed ja maitsvaid pirukaid. Paketi kestvus on orineteeruvalt 1 tund. Kinkekaardi kehtivusaeg on talvehooaeg 2017/2018.

Kinkekaardi maksumus ühele 20€, kahele 40€
Iga lisanduv täiskasvanu 20€. Lapsed alla 1.5m 10€

Kinekaardi saadame Sulle failina. Kui soovid saada kinkekaarti trükituna lähimasse pakiautomaati, lisandub hinnale 7€

Telli kinkekaart Iko

Kingi targalt kelgukoerte talu kinkekaart Iko

 

Kinkekaart Halty – Huskypargi külastus, stiliseeritud fotosessioon kelgukoertega ja kerge eine tarekeses

Huskypargi külastuse käigus tutvustame teile meie pere hobuseid ja kelgukoeri – alaska malamuute ning siberi huskysid. Peale ringkäiku suundume hubasesse kelgukoerte teemalisse tarekesse, kus pakume kamina tule paistel kuuma teed ja maitsvaid pirukaid. Pildistamiseks saate soovi korral selga valida Huskypargi indiaani stiilis jakid. Fotosessioon kestab ca 30 minutit ning sellest saate galerii 25-30 töödeldud trükisuuruses fotofailiga. Paketi kestvus on orienteeruvalt 1,5 tundi. Kinkekaardi kehtivusaeg on talvehooaeg 2017/2018.

Kinkekaardi maksumus kahele 120€ 

Kinekaardi saadame Sulle failina. Kui soovid saada kinkekaarti trükituna lähimasse pakiautomaati, lisandub hinnale 7€

Telli kinkekaart Halty

Kingi targalt kelgukoerte talu kinkekaart Halty

 

Kinkekaart Master – Huskypargi külastus, kelgusõit siberi huskydega, stiliseeritud fotosessioon ja kerge eine tarekeses

Huskypargi külastuse käigus tutvustame teile meie pere hobuseid ja kelgukoeri – alaska malamuute ning siberi huskysid. Peale ringkäiku rakendame koerad kelgu ette ja alustame kelgusõitudega. Külalised saavad võtta istet kelkudel, mida veavad 8-12 siberi husky tõugu kelgukoera. Sõit kulgeb maastikul tehes 1km pikkuse ringi ümber metsatuka. Pärast kelgusõitu suundume hubasesse küdeva kaminaga tarekesse, kus pakume teile kuuma teed, maitsvat pirukat ja torti. Pildistamiseks saate soovi korral selga valida Huskypargi indiaani stiilis jakid. Fotosessioon kestab ca 30 minutit ning sellest saate galerii 25-30 töödeldud trükisuuruses fotofailiga. Paketi kestvus on orineteeruvalt 3 tundi. Kinkekaardi kehtivusaeg on talvehooaeg 2017/2018.

Kinkekaardi maksumus kahele 180€

Kinekaardi saadame Sulle failina. Kui soovid saada kinkekaarti trükituna lähimasse pakiautomaati, lisandub hinnale 7€

Telli kinkekaart Master

kingi targalt kelgukoerte talu kinkekaart

 


 

Veokoeraspordi maailmameistrivõistluselt 7.koht

21.novembril saatsime Mariini, Jaanuse ning meie siberi huskyd Enteri ja Eclipse teele Poola, osa võtma IFSS World Championships Dryland 2017 võistlusest. 

Mariin võistles 2-koera tõukerattaveo klassis, põhjamaiste kelgukoerte arvestuses.

Paraku olid viimased nädalad võistluspaiga regioonis olnud väga vihmased ning see oli muutnud võistlusraja väga poriseks. Õnneks oli neljapäev ja reede päikselised ning rada sai natuke kuivada. Mariin startis reedel ja laupäeval. Reedene sõit läks väga hästi, kaotus 3.ndale kohale oli kõigest 2 sekundit ning neljandale kohale alla ühe sekundi.

Paraku hakkas öösel sadama ning sadas jutti terve järgmise võistluspäeva. Mariini sõit läks hästi kuid libeduse ja pikkade porirööbaste tõttu kaotasid nad veidi rohkem aega ning langesid kokkuvõttes 7.kohale. Mariin oli sellest hoolimata parima tulemusega naisvõistleja selles klassis. Meie tublid võistluskoerad, Enter ja Eclipse tegid maailmameistrikatel suurepärast tööd!

Meie kasvandik Hellerkantri Kendra ja tema omanik Richard saavutasid DS1 RNB klassis 12.koha.

Soovime tänada meie toetajaid ja sõpru, kes meile MMil kaasa elasid!

kennel Hellerkantri siberi huskyd