Maglelin Genji

Rakendikoer

Kodus tuntud ka kui Geena, röövelööbik, röövel-Ronja, töörööbik :)

Sündinud: 08.03.2013
Ema:
Kefeus Hexe’s Skathi
Isa: Maglelin Barak
Kasvataja: Raine Niemi
Omanik: Helle Kaljula
FCI / Eesti Kennelliidu register

Iseloomustus

Genji on keskmist kasvu emane siberi husky. Ta on väga temperamentne, julge loomu ning tohutult suure tööinnuga, kes on alati valmis tegudeks! Kutsume teda ka töörööbikuks :) Sageli arvatakse, et Genji on kutsikas või väga noor – seda ilmselt seetõttu, et tal on üsna tagasihoidlik karvastik (võiks olla rikkalikum) ja omapärane ilme. Tal on ka väga hea söögi – ja joogiisu. Erinevalt meie teistest huskydest on Genjile loomuomane traavida väga pika ja kiire sammuga. Temperamentse loomu tõttu vajab ta palju liikumist – selleks on meil jooksuaedik, kus ta saab nautida liikumist. Ideaalis sobiks talle sprindi asemel keskpikk või pikamaa distants. Sellegipoolest on ta saavutanud meie tiimis väga häid tulemusi ka sprindi distantsidel. Genji meenutab väga oma isa Maglelin Baraki.

Kuidas Genji meile tuli

Kui alustada algusest siis see oli oma 9 aastat tagasi (aasta 2011) kui soovisime kasutada aretuses Genji isa, MMi keskpikamaa kullavõitjat Magelin Barak’i. Kuid toonane tõuühingu juhatus ei andnud meile paarituseks eriluba. Tol ajal kehtis aretuses kasutatavatele koertele kolme näitusehinne nõue (2x suurepärane ja 1x väga hea). Töökoertega oli sel ajal nõnda kõrgeid näitusehindeid aga üsna keeruline või pea võimatu saada. Aasta või kaks hiljem, avanes meil saatuse tahtel võimalus soetada Baraki tütar Genji. Magelin kenneli peremees otsustas teha kennelielus kannapöörde – leida oma siberi huskydele uued kodud ning minna edasi alaska huskydega. Kõik või enamus koeri leidsid kiirelt uued omanikud kelgukoerasportlaste juures. Tema otsus ja sihikindel töö on teda viinud eesmärgi poole – Raine võistleb oma tiimiga Norras Finnmarksløpet kelgukoerte pikamaavõistlusel.

Genjil on päris mitu hüüdnime – kodus hüüame teda hoopis Genaks ja röövel Ronjaks. Genji on Hellerkantri T-pesakonna ema. Tema järglased Tarky, Turbo, Taanja, Tembsy, Tibby ja Taly said asjalikud omanikud ning meil on tulevikus võimalus soetada Genji lapselaps või lapselapselaps kennelist Atlapack või Myrgel’s. 

Kirjutatud 2020a.

Maglelin Genji
Genji 2019a.
Genji ja Rocco moodustavad hea ja ühtlasi paari. Nad on ühtlasi ka aedikukaaslased.
Genji ja Rocco rakendis.

Genji isa Maglelin Barak

Barakil on 11x kõrgeim veovõistluse tulemus REK1.

Genji ema Kefeus Hexe’s Skhati

Skhati on Soome töötšempion ning sooritanud juhtkoera katse kõrgeimale tulemusele (JOH1) http://kallionhuskyt.blogspot.com/p/katti_58.html