Coastrunner’s Mac Big Hug

Aretus – ja rakendi tiimikoer.

Koduselt tuntud kui Brigi, Huug, Huugi ja Huugi-Buugi :)

Sündinud: 01.05.2011
Ema:
Coastrunner’s Darling
Isa: Macadamia Of Jedeye
Kaal: 19-20kg
Kasvataja: Mikael Bäckman
Omanikud: Helle & Mariin Kaljula
FCI / Eesti Kennelliidu register

Iseloomustus

Brigi on sündinud Soomes, kennelis Coastrunner’s. Kui nägime, et sellise suurepärase sugupuuga pesakond on sündimas, olime kindlad, et soovime sealt ühte emast. Brigi isa Macadamia Of Jedeye on pärit USAst ning ta on läbinud Alaskal, legendaarse võistluse Iditarod, mille distantsi pikkus on ca 1600km. Brigi ema oli juht – ja võistluskoer Soomes. Brigi tuli meile 2-kuusena ning asus elama ühte aeda meie toonase veterani Zombiga. Brigi on väiksemat kasvu, ilusa karvastiku ja feminiinse ilmega kaunis emane siberi husky. Ta on avatud, leebe loomuga, kergesti käsitsetav. Väga hea söögi – ja joogiisuga ning väiksest kasvust hoolimata innukas vedaja. Lisaks on ta veel ka naljakas! Justnimelt naljaka olemisega, väike rõõmus totu, kes hüüab rõõmsalt vou-vou-vouu. Ta on üks vähestest koertest, kellele on raske puudusi leida… Brigi on meie kennelis ka väga oluline aretusemane. Brigi esimene pesakond sündis meie aretusisase Aptorhome Roccoga (J-pesakond, 2014a.). Sellest pesakonnast jätsime endale Jänku nimelise emase kutsika. Brigi teine pesakond sündis 2019a. aastal meie uue Norrast toodud aretusisasega Ice Av Viddashusky (V-pesakond 2019a.). Teisest pesakonnast jätsime endale Vapperi ja Vicky. Brigi on ka väga hea ja hoolas ema oma kutsikatele.

Brigi näitusekirjeldus

“10 months old black and white female. Masculine head, still with foxy look required. Good ear set when uses his ears. Well laid back shoulders. Extremely well angulated throughout. Correct length of body proportions. Good topline. Correct front & rear. Moves soundly, when settled – Ms Barbara Stanier (UK). Hinne “suurepärane” siberi huskyde erinäituselt.

Coastrunner's Mac Big Hug
Brigi, 2019a.
Brigi oma teise pesakonnaga: Vicky, Vaiser, Vapper, Verona ja Vendy, kevad 2019a.
Vapper ja Brigi
Hellerkantri Huskypargi kelgukoerte talu
Naeratav Brigi :)
Brigi ja Zero Racedog Cup 2015 võistlusel Lätis.
Tagumises paaris on Brigi (paremal) oma tütre Jänkuga (vasakul).
Brigi esimene pesakond: Jetta, Milka, Jänku, Jaxine, Jam ja Jaeger, 2014a.
Rocco ja Brigi, J-pesakonna vanemad.
J-pesakond, 2014a.
Brigi 24.02.2012
9-kuune Brigi.
Brigi esimene õppetund kelgu ees (tagumine).
Brigi ja Yamik, 2011a.
Ca 3-4 kuusena. Brigil oli kutsikana päris lühike karvastik ja suured kõrvad :))
Batgirl :)
Brigi ja Dacabe Zombi, 2011a.

Brigi isa Macadamia Of Jedeye

Born: 2002-12-16
Position: Lead, but retired
Height: 59 cm
Weight: 25 kg

“Mac came to us from Jen and Blake Freking in Minnesota. He´s a Iditarod finisher and sat a new Siberian husky record 2008. He´s been a fantastic lead dog, one of our best ever but also fantastic in general. Very focused and eager to run. Mac has a lot of offsprings, both in Sweden and in Europe. Like their father they have turned out to very, very good sled dogs and quite many of them also lead dogs. Every once in a while you come across a dog that really has an impact on a kennel and sometimes on an entire breed. We sometimes believe Mac is that kind of a dog.” Allikad: Aurora Borealis ja kennel Indian Tribe

Mac