Ice Av Viddashusky

Aretuskoer. Saadaval ka aretuseks väljaspool meie kennelit valitud emastele.

Sündinud: 06.09.2010
Ema: Carillo Speed Up
Isa: Nathan Av Vargevass
Kasvataja: Leif Herleiksplass, Norra
Omanik: al. 2018a. Helle Kaljula
FCI / Eesti Kennelliidu register
Ice info eelmiselt omanikult: https://www.viddashusky.com/ice


Iseloomustus

2018a. aasta sügisel avanes meil võimalus soetada Norrast suurepärase sugupuu ja saavutustega 8-aastane isane siberi husky. Ice’l on märkimisväärne karjäär pikamaavõistlustel ning ta on olnud Norras ka aretuskoer. Ice on keskmist kasvu, heade proportsioonidega, tugeva kehaehitusega koer. Alates esimesest päevast meie kennelis tundis ta end nagu kala vees – tegi tutvust uute sõpradega ja oli sellise olemisega nagu ta olekski kogu oma elu meie kennelis elanud. Tõeliselt kiire kohanemisvõimega iseseisev härra! Ice on täpselt selline koer, keda me otsisime ning tema omadused on just sellised, mida soovime oma emaste osas tugevdada või parandada. Ice on enesekindel, avatud, tolerantne, suurepärase söögi ja joogiisuga, kauni ilme ja paksu karvastikuga. Veoinstinkti pole vist mõtet mainidagi, sest see on tal maksimumini põhjas. Ta on tugev nagu traktor, kes läheks läbi tule ja vee. Muideks, Ice on meie kenneli kõige häälekam koer. Ta oskab haukudes küsida seda, mida tal parasjagu vaja on. Näiteks, et auh-auh, anna maiustusi! Isuke on tal nõnda hea, et kui vähegi võimalik sööks ta ennast korralikult ümaraks lumepalliks :) Ja kui mõne teise kelgukoera kausi põhja peaks midagi alles jääma siis võime kindlad olla, et Ice peseb kausid laitmatult puhtaks. See omadus on meie jaoks aretuses väga oluline, sest mitmed meie preilid on söögi – ja joogipoolise osas kohati väga valivad. Kasutasime Ice aretuses esimest korda oma import emasega – Coastrunner’s Mac Big Hug “Brigi” (V-pesakond, sünd 2018a.). Sellest pesakonnast jätsime endale Vapperi ja Vicky ning teised 3 kutsikat said omanikud samuti kelgukoerte kennelites – Vaiser ja Vendy kolisid veokoerasportlaste peredesse/kennelitesse Lätti ning Verona sai kodu uues, alustavas kelgukoerte kennelis Kreekness. Ice teine pesakond sündis 2018a. kennelis Myrgel’s. Pesakonna ema on Brigi järglane Hellerkanrtri Jipii Milka. Meil on hea meel, et Myrgeli kenneli omanik Liane sai sellest pesakonnast endale väga ägeda, ühtse ja võimeka kamba kelgukoeri, kellega ta plaanib ellu viia oma unistuse – minna võistlema pikematele distantsidele.

Kirjutatud 2020a.

Ice pikamaa võistluskarjäär

Finnmarksløpet 500km 2012 – 30.koht
Tobacco Trail 2013 – 13.koht
Finnmarksløpet 1000km 2013 – Neiden II
Pasvik Trail 2013 – 20.koht
Tobacco Trail 2014 – 8.koht
Finnmarksløpet 1000km 2014 – Levajok II
Tobacco Trail 2015 – 4.koht
Alta 2-dagers 2016 – 8.koht
Bergebyløpet 650km 2016 – 6.koht
Finnmarksløpet 1000kmk 2016 – Karasjok
Bergebyløpet 650km 2017 – Vadsø

Ice iseloomustus endiselt omanikult Norras

“Ice has completed bunch of races, and his race-career started in very young age. He was 18 months old when he completed the Finnmarksløpet 500 km (2012) together with his littermate Øre. Ice has been one of the most important team-members in the race-team for a lot of years, but now it is time for him him to give his place to new upcoming stars.”

“The simplicity. Like his brothers Buddy and Boss, you can trust him with at least three things : they run, they drink, they eat. When it is time to rest, he is very discreet and calm and when working, he is focused and strong.”

Ice, 2020a.
Ice sõbrannadega aedikus, detsember 2019a.
Peatselt 9-aastaseks saav Ice vabaseisus, suvi 2019a.
Jooksuaias sörkimas, suvi 2019a.
Kuninglik poos, 2019a.
Ice Av Viddashusky
9a. Ice esimest talve oma uues kodus @Hellerkantri Huskypark (2019a.)
Ps! Sellist roosat nina nimetatakse talininaks, mis on tingitud vähesest päiksest. Kevadel muutub nina taas mustaks.
Ice Norras pikamaavõistlusel. Foto kennel Vesterelva Viddashusky.
Norras võistlusel. Foto kennel Vesterelva Viddashusky.
Norras võistlusel. Foto kennel Vesterelva Viddashusky.
Ice stake-outis. Foto kennel Vesterelva Viddashusky.

Ice vanemad

Ice’ ema Carillo Speed Up “Tippy”, foto: https://www.viddashusky.com/tippy
Ice’ isa Nathan Av Vargevass, foto: https://vargevass.wordpress.com/activities/